Wpis z mikrobloga

@Ghost2: ty no, poglądy pacyfistyczne nie kłócą się z ideą obrony ojczyzny w razie konfliktu zbrojnego. Oni dążą do tego żeby konflikt nigdy nie powstał, ale nie mówią o tym co zrobić jak już powstanie. Einstein byl pacyfista i jednocześnie popierał opór państw alianckich przeciwko osi.
@vZGLSjkzfn: Ja przykładowo lubię czołgi, lubię czytać literaturę o historii wojen, bardzo lubię różnoraką broń palną.

A jestem pacyfistą-globalistą-kosmopolitykiem, dla którego państwo to sztuczny konstrukt i obojętne jest dla mnie jak ziemie x-y-z akurat w danym momencie się nazywają, byle ludzie żyli w spokoju i tworzyli jakiś tam dobrobyt.
@vZGLSjkzfn: A tak na serio, to jeśli poznasz odpowiednio wielu ludzi i zaczniesz analizować ich poglądy i zachowanie, to zobaczysz dwie niepokojące rzeczy występujące z niepokojąco dużą częstością.

Pierwsza z tych rzeczy, to niespójność poglądów: poglądy wielu ludzi to tak naprawdę w mniejszym lub większym stopniu zlepek przypadkowo podchwyconych poglądów innych ludzi, przy czym jeden pogląd nie musi być logicznie zgodny z innym, a nawet może być z nim sprzeczny w
@13f14: ludzie lubią siebie oszukiwać i chcą w swoich oczach wyglądać dobrze - taki w0lski przecież nie wyjdzie do ludzi i powie im, że hej - chcę was wszystkich widzieć w kamaszach i macie za. pier. dalać po poligonie bo by go zjechali od góry do dołu jak na wykopie to stało się - bo on zarabia na ludziach i tyle więc udaje pacyfistę
@vZGLSjkzfn: O, to, to. To hipokryta z powodów finansowych. A swoją drogą czy coś złego by się mu stało, gdyby w ogóle się nie udzielał w tym temacie, albo wyszedł i wprost powiedział, że te ćwiczenia to wcale mu się nie podobają i nikomu nie życzy? Moim zdaniem nie, bo nie trzeba pałać chęcią do pójścia w kamasze, gdy jest się nerdem od czołgów i nie trzeba strugać wariata udając pacyfistę.
@vZGLSjkzfn: Może i MON mu płaci, ale raczej nie za hipokryckie pchanie innych w kamasze. Myślę, że to jego własna inicjatywa. Wiesz, on chce wyglądać na "tego twardziela od wojska, co się kamaszy nie boi", a nie na nerda od czołgów, bo za to drugie to go zafascynowana armią dzieciarnia nie kupi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i wyszło jak wyszło. Nie podumał, że ludzie słuchają go