Wpis z mikrobloga

Przez całe Twoje życie państwa nie obchodziło czy masz za co żyć, czy masz za co się ubrać i czy sobie radzisz w życiu, czy znalazłeś dobra pracę i czy Twoje dzieci nie chodzą głodne. Ale teraz nagle przypominają sobie właśnie o Tobie i jakby nigdy nic chcą Cie wsadzić na siłę do miesięcznego więzienia. Teraz dopiero interesują się tym, że jesteś, że istniejesz. Nadal mając gdzieś czy po wyjściu będziesz miał do czego wrócić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 14
@PanKompromitacja:
Przepraszam, a o podatkach to słyszałeś? Tak z 1/3 wypłaty mi zabierają co miesiąc na te świadczenia...
Opieka zdrowotna, taa... Za leki zapłać se sam, za okulary i optyka to od dzieciaka prywatnie bo jak by było w państwowym to dawno był bym ślepy. Ironią losu jest to że osoba która mi zwróciła za optyka to prywaciarz xd bo jest dofinansowanie z firmy raz na 2 lata 200zł..

Dentysta, prywatnie
@PanKompromitacja
Rodzice płacili. Nawet moja mama była tym no "k prywaciarzem" na jdg i państw uj obchodził czy jest przychód i czy jest co do gara włożyć, ZUS musisz płacić, 900zł się znajdzie i 1200zł się znajdzie. Całuję rączki i pytam ile państwo chce mi jeszcze zabrać co by następny pałacyk osrajtek se machnął. Albo respiratory, ile sasinów jeszcze w moim życiu państwo #!$%@? albo ilu urzędasów dostanie nową furę za 1/100
@reevii: no programy, które akurat mnie nie dotyczą? xD To są te programy rządowe? Jak dobrze, że mam kat. D i ledwo po schodach do mieszkania wchodzę, bo jedyny program rządowy jaki by mi przysługiwał, to #!$%@? od patologii na #!$%@? szkoleniu quasiwojskowym. xD
jest ze 100 programów społecznych, które sugerowałyby, że państwo jednak "obchodzi" twoje istnienie


@reevii: Dziwnym trafem człowiek, który sobie "radzi" w życiu, nie łapie się na żaden z nich. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czemu nie wybierać mięsa armatniego spośród patusów finansowanych cały czas przez resztę społeczeństwa...? Może pora zacząć spłacać dług, który zaciągnęli?
@rekrek:

państwa nie obchodziło czy masz za co żyć


Istnieją domy pomocy społecznej, są noclegownie, jeśli jest się w faktycznym kryzysie to nie umrzesz z głodu, a znajdziesz chociażby posiłek. Są jakieś też zasiłki dla najbiedniejszych, jakieś podstawowe kwoty, które zapewnią przeżycie, podstawowe ogrzanie się.

czy sobie radzisz w życiu, czy znalazłeś dobra pracę


No jeszcze nie dojrzeliśmy do tak zaawansowanego społeczeństwa xD Tutaj tak samo jeśli ktoś ma duże problemy