Wpis z mikrobloga

chodzi mi o to, że gra jest za darmo od zawsze i nagle wołają za nią ponad stówę, gdzie gra fundamentalnie nie przeszła żadnej znaczacej zmiany. Także ktoś mógłby pomyśleć, że jest to tylko zwykły skok na kasę twórców - co samo w sobie nie jest niczym złym mnie.


@j4ace: no nie, masz nadal tą grę za darmo. Płatna jest wersja premium. Klasyczny DF jest nadal darmowy. Przy czym to 130
  • Odpowiedz
to po co piszecie ze to genialnie wygląda?


@Chris_Karczynski: wygląda genialnie dla graczy klasycznej wersji. I proszę mnie nie oznaczać, nie napisałem, że wygląda genialnie, ewentualnie, że jest wreszcie czytelna. A wygląda schludnie, wystarczająco dobrze dla takiego gatunku.
  • Odpowiedz
przy okazji łatwy i czytelny warunek kiedy i ile ich robić.


@przedstawiciel_skrajnego_centrum: jak masz managera to też możesz łatwo i czytelnie ustawiać.

Ludzie, zrozumcie, że to gra tworzona od 2002 roku, ze starymi rozwiązaniami w kwestii UI i zarządzania, jednocześnie jest to ojciec wszystkich colony builderów, niedościgniony pod względem rozbudowania.
  • Odpowiedz
@cyberchosnek: wersja "premium" oferowałaby chociaż jakieś dodatkowe mechaniki. To jest co najwyżej mod graficzny z nową muzyczką za 130zl. Moim zdaniem nie warto, ale nie mam z tym problemu, że ty kupiłeś, bo każdy wydaje pieniądze na co chce. Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
W DFa zagrałem pierwszy raz z lekko 10 lat temu ponad, setki (podchodzące pod tysiące) godzin grania za darmo. Za darmo. Bodaj Tarn (jeden z dwóch twórców gry) miał podejrzenie raka ze dwa lata temu i ogarnęli się że z samych dotacji od graczy nie wyżyją jak będą musieli się leczyć w Ameryczce ( ͡° ͜ʖ ͡°) stąd wydanie steamowe. Ja się nawet dwa razy nie zastanawiałem, bo
  • Odpowiedz
a twórcy UI powinni obowiązkowo pograć w rimworld i zobaczyć jak się powinno pewne rzeczy robić.


@przedstawiciel_skrajnego_centrum: jedynymi przewagami df nad rimworld jest możliwość kopania i budowania na różnych piętrach oraz biblioteka. W reszcie przypadków bezapelacyjnie wygrywa rimworld, a jeżeli dorzucić do tego DLC to nawet nie ma podjazdu.

Aczkolwiek, że df jest nie grywalnym gównem też bym nie przesadzał. Pograłem z 12 godzin jak na razie i jest przyjemnie.
  • Odpowiedz
@KaiserBrotchen: ja gupi im ładowałem altary do pokoju i się dziwię czemu mają smutne myśli od braku modlitwy a to trzeba zrobić temple z meeting area i najlepiej na każdego deity jedną świątynie a nie jedna ogólną (°°
  • Odpowiedz