Wpis z mikrobloga

Tak swoją drogą, to śmieszne, bo ponad 12 lat temu dostałem kategorię A mając wrodzoną wadę serca. Żeby wyręczyć komisję przyniosłem teczkę z badaniami z ostatnich 18 lat (można też to sprawdzić przykładając stetoskop i posłuchać szmerów (xd)), ale komisja powiedziała, że nie ma obowiązkowej służby już, to dadzą A, bo może mi się w przyszłości przydać do pracy. Dopiero teraz zrozumiałem jak bardzo mnie zrobili #!$%@?. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #truestory #wojsko
  • 11
  • Odpowiedz
@Colargololo: Ja nawet chętnie bym poszedł. Nawet byłem na Strzelcu pół roku jako 17-latek zanim nie wysłali na badania. xd Jedyny problem by był przy biegach powyżej 1 km, bo nie dałbym rady, więc by biegali dookoła mnie. xd
  • Odpowiedz
@Cineczeq: Ogólnie to jest beka i przed jakimkolwiek wezwaniem powinna być ponowna komisja. Minęło ponad 10 lat od czasu jak byłem na komisji. Wtedy miałem zajebisty wzrok, bym powiedział nawet ponadprzeciętny, dzisiaj bez soczewek nie jestem w stanie wyjść z domu bo wpadłbym pod samochód xD Dodatkowo kręgosłup #!$%@?, ogólne samopoczucie fatalne. Co z tego, że mam A, jak czuje się fatalnie w stosunku do tego, co było 10 lat temu.
  • Odpowiedz
@Cineczeq: Ja mam sporą wadę wzroku, ale jak mnie badali w liceum to jeszcze nie była dyskwalifikująca (bodaj koło -5). Teraz mam z -8 i z tego co czytałem, powinienem mieć kategorię E, ale raczej będą mieć #!$%@? w ponowne badanie :P

Także jeśli kiedyś trafimy na front i w zamieszaniu zgubię okulary/soczewki to nie zazdroszczę temu co będzie przede mną bo będę strzelał do każdej plamy która się ruszy :D
  • Odpowiedz