Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków z UK. Jakie miasta moglibyście polecić aby sie przeprowadzić? Takie gdzie mozna w miarę żyć i nie ma problemu z robotą.

Moja sytuacja wyglada tak że ponad 6 lat mieszkam w East Yorkshire dokładnie w Hull i te miasto mnie #!$%@? przez całokszałt i ludzi których tam poznałem (Scunthorpe i Grimsby takie same). Robotę jaka mam to 11f godzina więc dupy nie urywa ale w miarę spokojna i mi wystarcza tylko ze nudna.

W związku z tym chciałbym zapytać o jakieś propozycje najlepiej na zachodzie kraju daleko od tego miasta i Londynu gdzie będę mógł znaleźć na początek jakaś prosta robotę w fabryce czy magazynie aby mieć stale dochody i możliwość poznania okolicy zeby szukać dalej.

Po angielsku mówię i pisze bardzo dobrze i mam swój samochód.

Jakie miasta możecie polecić gdzie jest różnorodność w wyborze roboty oraz w miarę normalne ceny wynajmu pokoi lub mieszkań? Przy założeniu ze będę mieszkał sam.

#uk #emigracja #wielkabrytania #pracbaza
  • 64
  • Odpowiedz
@FeyNiX: Worthing na południu (gdzie mieszkam) jest bardzo fajne. Dobra komunikacja z otoczeniem, blisko do Londynu, Brighton, Portsmouth, blisko do lotnisk, ładne okolice, morze, dużo roboty. Polecam.
  • Odpowiedz
  • 0
#banrsley

Kurła #barnsley xD

@sorek: Chodzi ci o te w okolicach Sheffield?

@Budo: właśnie zależy mi jak najdalej od Londynu bo jest ogólnie drogo

@nbdpol: nie sztuka robic zeby mieć na przeżycie. Na początek liczę na wynajem pokoju z patologia gdzie juz w Hull chodź takie po 110f kiedy netto tygodniowo mam 370f
  • Odpowiedz
Chodzi ci o te w okolicach Sheffield?


@FeyNiX: nie ma innego ( ͡° ͜ʖ ͡°) najlepsze, miasto mirków, miasto możliwości, 30min do Sheffield, 30min do Leeds, szybka M1 ja sam dojeżdżam do Mansfield (50min) a można i kawałek dalej masz Derby, Nottingham - mega tanio bo dom kupujesz za £80-£100k, a zarobki n a głupim magazynie to minimum £13/h (czy coś takiego). Tak więc żyć nie umierać,
  • Odpowiedz
  • 0
@sorek: Byłem tam kiedyś :P

Mi zależy na odległości jak najdalej od Hull, cos w okolicach Manchester lub bliżej Birmingham bo obecnie w tym samym mieście mieszkają moi rodzice i nie chciałbym aby mnie przypadkiem odwiedzili
  • Odpowiedz
@Budo: właśnie zależy mi jak najdalej od Londynu bo jest ogólnie drogo


@FeyNiX: fajne miejsca będą drogie, nie uciekniesz od tego. Tanie są dziury, albo Szkocja...
  • Odpowiedz
Manchester lub bliżej Birmingham

bo obecnie w tym samym mieście mieszkają moi rodzice i nie chciałbym aby mnie przypadkiem odwiedzili


@FeyNiX: przykro mi coś takiego słyszeć (,)
  • Odpowiedz
  • 0
@Budo: No raczej duzo od UK nie oczekuje, dałem radę 6 lat w Hull gdzie duzo patologii to i dam w innym mieście. Po prostu taki balans pomiędzy wszystkim. Myślałem o obrzeżach Manchesteru. Mam tez znajomego który mieszka w Wrexham i mówi ze spoko
  • Odpowiedz
  • 0
Manchester lub bliżej Birmingham

bo obecnie w tym samym mieście mieszkają moi rodzice i nie chciałbym aby mnie przypadkiem odwiedzili

@FeyNiX: przykro mi coś takiego słyszeć (,)

@sorek: Źle nie jest ale chciałbym po prostu całkiem sie usamodzielnić a dotychczas to albo mieszkałem na pokojach z obcymi ludźmi albo z nimi a tez mam duzo znajomych w tym mieście i chciałbym cos nowego. W kwietniu na
  • Odpowiedz
  • 0
@mielonkazdzika: Właśnie jest odwrotnie zeby mieć wybór bo zrobi sie gnój w jednej to zeby bez problemu znaleźć cos innego. Ja znowu mieszkam w takim miejscu ze mógłbym co miesiąc pracować w innej firmie i tak kilka lat.
  • Odpowiedz
@FeyNiX: Nie polecam South-East i ogólnie okolic Londynu ze względu na ceny mieszkań - czy to kupna czy wynajmu. Sam czekam aby stąd #!$%@?ć jak się nadarzy lepsza okazja, ale trzyma mnie póki co dość fajna ekipa w pracy.

Sam będę szukał czegoś na północy w przyszłości, im dalej od Londynu tym lepiej. Mój cel to Durham i okolice, jedne z najtańszych miejsc do kupna domu w UK :>
  • Odpowiedz
oraz w miarę normalne ceny wynajmu pokoi lub mieszkań? Przy założeniu ze będę mieszkał sam.


@FeyNiX:
Tak z ciekawości - jakie to normalne ceny wynajmu? W sensie np ile za pokój i ile za studio/1 bed byłoby spoko?
  • Odpowiedz