Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #homeassistant
Jak mam np. otwieraną bramę podłączoną do homeasistanta w jaki sposób mogę jednorazowo udostępnić coś (link, kod, numer, qrcode) np kurierowi, albo koledze aby sobie ją otworzył jak będzie na miejscu ?
  • 13
@Supaplex: ja znowu robilem cos podobnego dzieki PHP i mySQL. Robisz strone gdzie bedzie np. z bazy danych pobierac stan 0, robisz linka ktory bedzie zmienial ten stan na 1. Wtedy steona wyswiwtli 1. Home assistant odpali automatyzacje ktora otwarzy brame i po x minutach ja zamknie. Ja bym tak robil
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Supaplex: w SUPLi (tak, wiem, takie to upośledzone trochę) możesz w supla-cloud wygenerować linka bezpośredniego (długo hash w linku, nie da się tego łatwo złamać) którego samo otwarcie wygeneruje akcje, albo po otwarciu masz na www dostępne akcje (otwórz zamknij, włącz wyłącz, albo odczyt temperatury albo co tam dany moduł robi) np
@WykoZakop: Że jak ?
Mam telefon w homeassistant, czyli widzę jego lokalizację, baterię, etc. Mam rozumieć, że jestem w stanie przechwycić z niego sms i w tym sposób wywołać automatyzację? Możesz coś podlinkować ?