Wpis z mikrobloga

Powiem szczerze, że wypadłem trochę z tematyki internetu i aktualnych ofert. Przez 2 ostatnie lata miałem mobilny w playu i mnie wielce wkurzał, no ale umowa była więc akceptowałem.

Teraz zgłosiłem się po ofertę światłowodu dostępnego lokalnie i dostałem poniższa ofertę. Problem w tym, że nie mam pojęcia która prędkość byłaby wystarczająca dla mnie.

Wymagania myślę niewielkie - praca zdalna, często pobieranie dużych plików 2-6 gb), do tego YT, netflix. Jaka byłaby adekwatna?

#pcmasterrace #internet #pytanie #it
ATAT-2 - Powiem szczerze, że wypadłem trochę z tematyki internetu i aktualnych ofert....

źródło: comment_1670857114oTCo0Odfwo3Bmf6IkaFsCV.jpg

Pobierz
  • 22
@ATAT-2: Ja mam łącze szybsze od tego co oferuje Twój operator (1000 Mb/s), ale to tylko ze względu na rodzinkę. Jeśli mieszkasz sam to te 400 Mb/s będzie dobre (w sumie aż nadmiarowe)
@Poldek0000: no fajnie tylko ty podajesz cenę w pakiecie z telefonem i telewizją więc o czym my rozmawiamy

poważnie. Za 300/20 (down/up) płacę niecałe 50 ziko.


@gomjeden: Tu z kolei dajesz ofertę SM dla osiedli więc się nie dziwie, że oferta lepsza niż dla klienta indywidualnego
@ATAT-2: ps. źle zaznaczyłem - za 50zł są te dwie komórki, za 4zl tel domowy, w tej cenie mam 2x nagrywarkę oraz HBO MAX (i jakieś inne TV ale nie pamiętam co było w promocji), aha no i multiroom za 1zł, plus modem PLC (net po gniazdku)...
no to to 168,58 jest total za wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ATAT-2: Lol, wykopki porównują oferty internetu w centrum miasta gdzie masz milion dostawców dla kogoś kto mieszka prawdopodobnie poza miastem ewentualnie ma tylko jednego dostawcę który oferuję nielimitowany internet i telewizję gdzie wcześniej ktoś miał internet mobilny z limitem XD. W sumie, nawet jak weźmiesz najtańszy pakiet to IMO wystarczy. Człowiek kiedyś miał 2mb/s i jakoś dało radę ściągać pliki 5-6 GB. 240mb/s też byłoby okej, ale do tego co opisujesz
@ATAT-2 Ja mam 100/100 za 50 PLN/mies. Osiedle poza miastem. Lokalny dostawca.
Po przesiadce z mobilnego Playa jest bajeczka. Wszystko hula i wreszcie pobranie gierki 40GB+ to nie wyzwanie z zostawianiem PC na noc.
Wymagania myślę niewielkie - praca zdalna, często pobieranie dużych plików 2-6 gb), do tego YT, netflix. Jaka byłaby adekwatna?


@ATAT-2: YT nawet przy 4k to chyba w zrywie buforowania pobiera z prędkością do 70 megabitów max. A przy 1080P to ogranicza jeszcze mniej.
Sprawdź z jaką prędkością możesz maksymalnie odbierać te pliki 2-6GB, bo tylko najwięksi dostawcy chmur przechowywania plików mają prędkości ponad 100 megabitów pobierania/wysyłania.