Wpis z mikrobloga

Panowie i Panie czy jesli ktos ma mieszkanie odrębna własność (KW bez obciążeń, grunt na własność, opłata przekształceniowa w całości uregulowana), to gdy spółdzielnia jest już praktycznie w upadłości to czy cos włascicielowi lokalu grozi pod względem prawnym i pozaprawnym w przypadku upadku spółdzielni i wejsciu syndyka czy tam komornika? (oprócz odciecia mediów dla całego budynku( ͡° ͜ʖ ͡°) Proszę o poradę..#prawo #nieruchomosci
  • 7
@jacekmrski: tak ale jeszcze bym radził ogarnąć od spółdzielni zaświadczenie o niezaleganiu z funduszem remontowym, mi rok po wyroku sądowym poświadczającym że nic nie zalegamy przysłali że jednak zalegamy, znowu do kancelarii wróciło

btw: nie da rady wspólnoty utworzyć?
@wiesiu2: Dziękuje, coś jeszcze jest oprócz funduszu remontowego na co trzeba zwrocic uwagę???...co do wspólnoty coś próbują, ale jedni mają to w d... a drudzy boją się, że jak poodchodza ze spoldzielni to poplecznicy prezesa zaczną wtedy prawdziwą wolną amerykankę, już chcieli nawet wzywac mieszkancy/spółdzielcy telewizje słyszałem..a zarzad sp-ni pisze otwarcie, że rozważają potencjalną upadłosc
coś jeszcze jest oprócz funduszu remontowego na co trzeba zwrocic uwagę?


@jacekmrski: ciężko powiedzieć, ale farelkę bym sugerował mieć w pogotowiu jakby spółdzielnia przestała płacić za ogrzewanie

co do wspólnoty to przechodziłem to i sporo latałem za tymi ludźmi, jak już minimum uzbieraliśmy i mieliśmy przekształcenie robić to się okazało że dwoje mieszkańców umarło...

niestety u nas ludzie boją się zmian i brania sprawy w swoje ręce
@wiesiu2: Rozumiem, farelka już dawno w zanadrzu.. własnie bardziej byłem ciekawy czy jakiś komornik może mieć roszczenia do lokalu, gruntu, bo sąsiad mnie troche postraszył wczoraj( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wiesiu2: no to ewentualnie komornik bedzie zabieral czynsz na poczet długu spoldzielni i to bez znaczenia czy jestes czlonkiem czy nieczłonkiem. Od komornika się ucieka i zwołuje wspolnote przynajmniej ja tak to rozumiem
@jacekmrski: no jak będzie wspólnota to ona długu nie ma, blok też nie ma, dług zostaje w spółdzielni, wspólnota zaczyna z zerem na koncie i nie przejmuje praktycznie żadnych zobowiązań,