Wpis z mikrobloga

@plusujemny

Rozumiem że poczucie sprawiedliwości wymaga przywrócenia pańszczyzny bo roczniki sprzed 1864 miały więcej obowiązków?


Oni już nie żyją, więc wychodzi na to, że nie rozumiesz ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kiszczak: dużo osób z rocznika który wymieniłeś też już gryzie piach więc nie wiem jakie to ma znaczenie... Dokąd sięga sprawiedliwość społeczna na którą się powolujesz?
Mam kategorie D i nie mógłbym spojrzeć w lustro gdybym w tej sytuacji popierał siłowy pobór w kamasze dla INNYCH ludzi.
Łatwo jest mówić "ja bym poszedł ale nie mogę". Ja bym rozdał dużo pieniędzy ubogim gdybym był milionerem ale nie jestem więc nie mogę
  • Odpowiedz
@Maslacki

Czyli ty miałeś #!$%@? to chcesz żeby inni też mieli #!$%@?


Nie. Chcę żeby było sprawiedliwie. Dlaczego w przypadku ewentualnej wojny większość moich rówieśników z automatu zostaje powołanych (bo po przymusowym poborze) a z młodszych roczników idą tylko Ci co na ochotnika się szkolili? Ja nie chcę żeby inni mieli źle, ja chcę maksymalizować swoje bezpieczeństwo.
  • Odpowiedz
ja chcę maksymalizować swoje bezpieczeństwo.


@kiszczak: zgłoś się do wojsk obrony terytorialnej, mają stanowiska które pozwalają na pracę z kategorią D. Ale nie zgłosisz się. Ty chcesz żeby to inni dbali o twoje bezpieczeństwo. Wygodna, leniwa klucho.
  • Odpowiedz
Ale ja już się zgłaszałem


@kiszczak: po #!$%@? skoro masz porażenie czterkonczynowe w takim razie? XD
Czyli masz kategorie E. Masz prawo nie iść w kamasze i zamknąć ryj jeśli coś cię nie dotyczy.
  • Odpowiedz
@Yolanty

jakbys chciał maksymalizować swoje bezpieczeństwo to byś #!$%@? nie siedział w państwie graniczącym z Rosją. Gubisz się w zeznaniach


Czepiasz się semantyki dzieciak. Możesz sobie tam dopisać po bezpieczeństwo "w swoim kraju". Dla mnie chęć życia w swoim ojczystym kraju to oczywistość o której nie trzeba wspominać.
  • Odpowiedz
@Mekeke2: Czyli jesteś gotowy płacić wyższe podatki w czasie pokoju za powiedzmy... 400 000 armie zawodową? rozumiem że jesteś gotowy płacić też wyższe podatki za te ''przywileje'' dla kolejnych ochotników czy też byś krzyczał że cię rząd okrada? dla innych bo pieniądze to na drzewie nie rosną. Jest WOT i zapewne więcej chętnych już nie będzie więc nic nowego tutaj nie wymysliłeś. Dlaczego tak nie robimy z policjantami? bo ilośc policjantów
  • Odpowiedz