Wpis z mikrobloga

ty za to możesz powiedzieć żonie i dzieciom że nie będzisz ich bronić jak ruski knur wpadnie do nich do domu, więc niech lepiej żona kupi wazelinę zawczasu


@dean_corso: taaak, to ty chyba myslisz, ze ta wojna to CS xD
Faktycznie, obronisz żonę i dziecko sam z karabinkiem xD
Zycie to nie film, to nie rambo, cos ci sie pomylilo.

Wyjezdzam z żoną i dziecmi i to jest realne chronienie życia,
wyjedź do obcego kraju gdzie zrzucisz obronę na obcych ludzi dla których będziesz podludziem który uciekł


@dean_corso: po co place podatki na wojsko? Zebym mial im pomagac? xD
Super deal, faktycznie. To moze w wolnym czasie pomogę jeszcze policji lapac przestępcow, nauczycielom uczyc dzieci i pielegniarkom - będę zmieniac opatrunki w czasie wolnym, bo tam tez są niedobory w kadrze?
xD Boze, co za odklejka z ciebie
@Hieronim_Berelek Odpowiedziałem, ale odpowiedź Ci się chyba nie podoba. Może spróbuj zadać bardziej precyzyjne pytanie+ teraz pytasz dlaczego nie mogę, a ja odpowiadam: bo nie spełniam wymogów. To jest odpowiedź na zadane przez Ciebie pytanie.
@Mekeke2: Wojna to w dużym uproszczeniu zdobywanie terenu przeciwnika. W czasie wojny przeciwnik zajmie twoją ziemie, dom czy mieszkanie. Czy naprawde sądzisz że inni będą bronili twojego dobytku jednocześnie wiedząc że się migałeś od wojska? Ja popieram pomysł żeby dezerterom pozwalać opuszczać kraj ale takie jednostki muszą podpisać odpowiednie kwity i zadeklarować na pismie że dobytek ich rodziny zostanie zajęty przez państwo i sprzedany a pieniądze zostaną podzieielone pomiędzy ludzi którzy
@Mekeke2: teraz nie wiem o czym piszesz. Co maja do tego Polacy i cwiczenia? Pisalismy o Ukraincach walczacych ochtoniczo przeciwko Rosjanom.

Choc i u nas byloby najpewniej podobnie.
Tak czy inaczej nasze podejscie do obronnosci zaklada, ze w razie duzego konfliktu na naszym terenie, bedzie masowa mobilizacja. Kilkukrotnie liczniejsza niz wojsko zawodowe.
@Yolanty Jeśli da Ci to poczucie sprawiedliwości to śmiało.

Nie podałeś żadnej konkretnej odpowiedzi, ani nie podałeś żadnej przyczyny dla której nie mógłbyś służyć w wojsku.


@Hieronim_Berelek Podałem: ustawa mnie do służby nie dopuszcza. To jest powód. Chcesz wiedzieć więcej? Zadaj poprawne pytanie ¯_(ツ)_/¯
W czasie wojny przeciwnik zajmie twoją ziemie, dom czy mieszkanie

@koala667: Lol chlopie, "zajmie dom, mieszkanie". Chlopie, chata bedzie wygladala jak lej po bombie, nie bede mial do czego wracac, widziales zdjecia z Mariupolu jak wygląda miasto? Ty myslisz naprawdę, ze bedzie do czego wracac? Wszystko bedzie zniszczone i spalone. Szybciej uloze sobie zycie na nowo za granicą niz wracając na spaloną ziemię z gospodarką #!$%@?ą na amen na dziesiątki lat.
Podałem: ustawa mnie do służby nie dopuszcza. To jest powód. Chcesz wiedzieć więcej? Zadaj poprawne pytanie ¯\(ツ)/¯


@kiszczak: I tacy ludzie powinni miec zakaz decydowania o zyciu innych.
Jak w tym memie: Czy jestes za sluzbą wojskową? "Tak, podaj adres" albo "Nie"
Latwo sie decyduje co ktos inny ma robic majac z tylu glowy, ze jestes bezpieczny, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podobny mechanizm jest u starych