Wpis z mikrobloga

tak

BTW zwierze bardziej ogarniete niz czlowiek bo sie upewni przynajmniej ze je ktos chce przepuscic ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@WykopanyDzon: rosumiem,ze jak z glowna jedziesz to patrzysz czy wszystkie podporzadkowane Cie puszczaja?
BTW zwierze bardziej ogarniete niz czlowiek bo sie upewni przynajmniej ze je ktos chce przepuscic

@WykopanyDzon:
Zauważyłem, że po tej delikatnje zmianie przpisów co do pieszych, właściwie całkowicie zamarł zyczaj spojrzenia
- lewo
- prawo
-lewo.
Właściwie stosują go juz tylko starsi, a osoby poniżej 25 roku zycia, to chyba nawet nie mają pojęcia o co chodzi.
@kieru: tak, upewniam sie czy mnie puszczaja np patrze czy zwalniaja. przez skrzyzowaniem gdy dojezdzaja do takiego na ktorym to ja mam pierwszenstwo i jakby co jestem gotowy hamowac gdyby okazalo sie ze jednak nie maja takiego zamiaru
a co? chyba nie sugerujesz ze powinieniem bezgranicznie zaufac polskim kierowcom?
Przepuściłbyś?


@RiverStar: W tej sytuacji oczywiście, że tak! Gdyby jednak jezdnia miała więcej pasów, chyba wolałbym powoli przejechać, jeżeli miałoby się to wiązać z narażeniem go na niebezpieczeństwo ze strony kogoś, kto mógłby jechać na lewym pasie...

Swoją drogą, piesek musiał być już nauczony, jak to się robi, skoro grzecznie czekał na swoją kolej w odpowiednim miejscu i ruszył od razu, gdy to stało się możliwe...
Czy psa można uznać za pieszego?


@PepeXD: Niestety nie można ( _), ponieważ PoRD w definicji pieszego posługuje się terminem "osoba", który należy rozumieć tak jak w kodeksie cywilnym (ścisłej definicji osoby nie ma, ale rozumie się tutaj osoby fizyczne, czyli ogólnie ludzi, i osoby prawne).