Wpis z mikrobloga

@Unifokalizacja: a na wojnie walczy procent PKB czy wartość bezwględna XD? jak za polski %pkb kupisz 1/6 czołgu a za % procent pkb kupisz cały czołg bo niemiecka gospodarka jest 6 razy większa to co się bardziej przyda? cały czołg czy 1/6?

powiedz rosjanom że wsparcie od polski muszą mnozyć razy 6 w stosunku do niemieckiego przy kalkulacjach jaki cel zniszczyć XD

albo ukraińcom powiedz że tak naprawdę polska nie wysłała
@muskutanin: część osbób tutaj dumnie kłamie od paru miesięcy jak my to nie pomagamy a tak naprawdę te znienawidzone niemcy które każdy krytykuje robią więcej od nas :) trochę to żałosne kreować się na lidera a ten "zły" według wielu kraj obok pomaga bardziej niż my, może część osób tuttaj zrewiduje swoją propagandę sukcesu
@paternos22: Ogólnie na Niemców jest za duży hate. Oni nigdy nie dawali mało. W ogóle kręcenie nosem, że Niemcy pomagają (wcale nie muszą) to taki trochę cringe. Nie wiem, czy mówienie, że Polska pomaga mniej (według mnie wcale nie pomaga mniej. jako hub dla pomocy jej pomoc jest krytyczna i bez nas wojna byłaby już przegrana, bez Niemców Ukraina wciąż może sobie radzić), ale masz rację o tyle, że Niemcy są
@paternos22: Nie wiem dlaczego tak gloryfikujesz niemcy. Ja tam do nich nic nie mam. Czesto tam pracuje a kiedys nawet mieszkalem.

Ale to co tu odwalasz nawet nie jest smieszne - jest zalosne.

Cos jakbys porownywal takiego (nie wiem kto tam najwiecej zarabia ale niech bedzie) christiano ronaldo ktory dal 1M$ do takiego goscia grajacego w 3 lidze polskiej ktory dal 1k pln.

Oczywisie ze krystynka dala wiecej. Dala bo mogla.
@gorzki99: ale na froncie nie walczy % MORDO, które wsparcie bardziej się przyda 1mln czy 1k XD? ten kto otrzymuje wsparcie patrzy na liczby wymierne bo one mają różnice w starciu z wrogiem

w starciu z 10 czołgami rosyjskimi co będzie bardziej skuteczne 1 czołg polski czy 6 czołgów niemieckich? procentowo to tyle samo ale w boju walczą liczby bezwględne
@paternos22: Wykres z dupy choćby przez brak wykazania pomocy humanitarnej, a przecież przez nasz kraj przetoczyły się miliony uchodźców którym pomagamy, szczególnie na początku. Polska dała dużo sprzętu starej generacji, najwięcej czołgów, a że są stare, poradzieckie konstrukcje choć zmodernizowane to przeliczniki wartości na pieniądze mogą je wyceniać dosyć nisko
@paternos22: A ten dalej swoje...
Czego nie zrozumiales?

KAZDY DAJE ILE MOZE

Polska nie moze dac tyle ile niemcy z tej prostej przyczyny ze tyle nie ma. Takie to trudne do ogarniecia mordo?

Za to niemcy daliby 3x tyle co daja a i tak per capita daliby mniej niz polska. A nie daja. kto tu wiec leci w uja mordo?
@kejmilek: ale te wykresy to pomoc wysłana na ukrainę nie udzielona w kraju, polska wysłała mniej niż niemcy takie są fakty

co do pomocy na miejscu to tutaj już ciężko oszacować, pomagali zwykli ludzie nie kraj, organizacje z zachdou przysyłały hajs itp

sam kraj na miejscu poza nadaniem ukraińcom peselu, daniem 300zł na start + umozliwienie pobierania 500+ nie pomaga nic a w takich niemczech jak zarejestrujesz się jako uchodźca dostajesz
@paternos22: Na froncie też nie walczą pieniądze tylko konkretne sprzęty. Kałach wyceniany na 1000 dolarów może równie dobrze zabijać co nowoczesny karabin najnowszej generacji za 20 tysięcy dolarów. 10 starych czołgów T72 pokona jednego Abramsa choć na papierze ich wartość w dolarach może być mniejsza
@gorzki99:

KAZDY DAJE ILE MOZE

Polska nie moze dac tyle ile niemcy z tej prostej przyczyny ze tyle nie ma.


TO NIECH POTEM WYKOPKI NIE PISZĄ ŻE NIEMCY NIE POMAGAJĄ ALBO ŻE POLSKA POMAGA BARDZIEJ bo to jest kłamstwo, pomagamy mniej i tyle i fakt każdy pomaga tyle ile może tylko żeby potem nie było gadania żę jesteśmy liderem pomocy bo to **** prawda