Wpis z mikrobloga

Specjaliści z #windows #chrome taki nawet nie problem, co mała, a wkurzająca sprawa: dlaczego przy drukowaniu z PDFa otwartego wprost w przeglądarce, jedyną możliwą opcją drukowania jest "bez marginesów", ale to naprawdę bez, nawet tych systemowo wymaganych przez drukarkę?
Skutek jest taki, że po wydrukowaniu poniższej naklejki adresowej, mam obcięte kilka mm z jej lewej i górnej krawędzi i niejaki problem z ich przyklejeniem przy pomocy taśmy "szarej" tak, by nie zasłonić niczego istotnego. Gdy normalnie otworzę pdfa w AR, oczywiście wszystko jest ok, ale z poziomu Chroma robi się to zwyczajnie wygodniej, dlatego chciałbym, by przy okazji robiło się dobrze, zwłaszcza, że kiedyś z tym nie było problemu, ten się zrobił po którejś z kolei aktualizacji. Da się gdzieś te marginesy ustawić? (nie, pod "więcej ustawień" nie ma takiej opcji).
Jarek_P - Specjaliści z #windows #chrome taki nawet nie problem, co mała, a wkurzając...

źródło: comment_1670749821YkMcVVlLMkXbvFrKf66mPJ.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
i tam powinno być ustawienie marginesów


@Colek: niestety nie ma, w ogóle nie ma takiej opcji.

Z tego co widzę to bug, który nadal nie jest naprawiony ¯_(ツ)_/¯


@Colek: a no to mam odpowiedź. Choć i mnie trochę dziwią daty tutaj, bo bug jest raportowany w 2015, a ja jestem pewien, że ten problem mam krócej, ze dwa lata góra. Choć może to jeszcze zależy od drukarki, bo
  • Odpowiedz
Na samym dole masz jak byk napisane: Printing use system dialog. Tam sobie ustawisz co chcesz.


@JasiuWytrzyjKurze_aGdzieJestTaKura: ja też jak byk napisałem: nie działa. W oknie systemowym, gdy w nie wchodze tamtędy są tylko mocno ograniczone opcje drukowania, marginesów nie ma. Jest możliwość druku w poziomie, niestety ignorowana po ustawieniu. Uwierzysz na słowo, czy mam dać następnego printscreena?
  • Odpowiedz