Wpis z mikrobloga

Czy deweloper musi zapewnić 31 miejsc postojowych naziemnych zgodnie z tym zapisem? W bloku sa tez lokale uslugowe i w tym momencie pod blokiem caly parking stal sie parkingiem platnym. Czy taki zapis w prospekcie zobowiazuje do udostepnienia 31 miejsc postojowych dla mieszkanow oprocz tych platnych?

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #prawo #przepisy #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
Pobierz Miszcz_Joda - Czy deweloper musi zapewnić 31 miejsc postojowych naziemnych zgodnie z ...
źródło: comment_16707070991U3S4r4w10HEWldaAIzDsC.jpg
  • 12
to wlasciwie fajne to nasze prawo jest, jesli ktos nie wykupi miejsca garazowego to nie ma gdzie postawic samochodu


@Miszcz_Joda: to można kupić mieszkanie, gdzie w okolicy są bezpłatne miejsca, których nie musi stawiać developer Twojego bloku
@Miszcz_Joda: stać cię na auto to powinno cię być stać tez na miejsce. Poza tym nie ma prawa ze musisz parkować auto pod samym blokiem możesz dalej. A prawo nie jest najgorsze bo w ogóle każe deweloperom zrobić określona ilość miejsc a to nie jest instytucja charytatywna
moze nic, ale hipotetyczna sytuacja ktos przyjezdza Cie odwiedzic no i.....? Nie wiem rodzina ze szczecina na jeden dzien, albo kolega na 1h i co? no i nic, nie ma gdzie auta zostawic.


@Miszcz_Joda: developer ma to w dupie, jak Tobie zależy to tak jak pisałem. Lepiej ogarnij miejsce gdzie łatwiej o parking. W Warszawie już pełno takich osiedli jest i potem są kłopoty z parkowaniem. Czasem jest sąsiedzka pomoc i
moze nic, ale hipotetyczna sytuacja ktos przyjezdza Cie odwiedzic no i.....? Nie wiem rodzina ze szczecina na jeden dzien, albo kolega na 1h i co? no i nic, nie ma gdzie auta zostawic.


@Miszcz_Joda: wtedy może np. skorzystać z płatnego parkingu.
@Miszcz_Joda
1. Pytasz sąsiadów na FB czy mają wolne miejsce w tym czasie i udostępnią.

2. Pozwalasz gościom parkować na swoim, a Ty znając okolicę stawiasz auto gdzieś dalej.

3. Od razu kierujesz gości na ten dalszy parking.

U nas przed blokiem są parkomaty w tygodniu, ale w weekend trudno znaleźć tam wolne miejsce, więc najcześciej na naszym osiedlu korzysta się z opcji 1.