Wpis z mikrobloga

Mirki #pomocy ! Mój znajomy zakopał auto pod firmą i nie ma jak wyjechać. Koło z przodu jak widać na zdjęciach jest zakopane prawie do połowy. Dzisiaj byliśmy drugim autem i za pomocą linki próbowaliśmy wyciągnąć, ale to nic nie dało, a co więcej urwało się oczko holownicze z tylu pacjenta i została śruba w środku ( ͡° ͜ʖ ͡°) W poniedziałek może byłaby sztaplarka i od boku mogłaby delikatnie podnieść, tylko czy wtedy auto się nie r------e? #kiciochpyta #motoryzacja
Panzorro - Mirki #pomocy ! Mój znajomy zakopał auto pod firmą i nie ma jak wyjechać. ...

źródło: comment_1670706633m8qIZVBEYmxgAKZx4wzDnA.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Panzorro: jak masz gumowe dywaniki to je podłóż :P może pojedzie :P również spróbuj hamulec lekko wcisnąć i dodać gazu (tak,jedną nogą) znajdź kogoś niech cie szarpnie XD
  • Odpowiedz
@Panzorro: pewnie o tym pamiętaliście ale warto rozważyć:

-dociążyć tył auta, żeby opony się "unosiły na blocie"
-to citroen więc zawieszenie hydro zapewne -> podnieść, dzięki czemu zyskacie kilka cm prześwitu,
-jedzcie ekipą i podkopcie trochę,
-pod koła
  • Odpowiedz
ale to nic nie dało, a co więcej urwało się oczko holownicze z tylu pacjenta i została śruba w środku ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Panzorro: Chinesium (czajnizium) - współczesny stop plasteliny z chińską "stalą"
  • Odpowiedz
@Panzorro: dywaniki nic nie pomogą, pewno zawisł. Pozostaje kopanie, oraz drugie auto/traktor/terenówka/pomoc drogowa, która.go wyciągnie. Been there, done that. Moja poczciwa Vectra C dała radę, bo elektroniczny ASR pomógł (jedno koło zostało przyhamowane, cała moc poszła na drugie koło), a zakopałem się w tym samym miejscu na drugi dzień wielką Toyotą Sienną. Na działkę jechałem, tata z wujkiem mnie ratowali, chociaż jak przyjechali to mocno odkopany już byłem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Panzorro: generalnie to jak chcecie próbować sami, to ściągnijcie zderzak bo przy szarpaniu i tak sie cały połamie I próbujcie podnieść go żabą za podłużnice albo inny element konstrukcyjny aż będzie dało się coś wsadzić pod próg i podnieść na tyle by podbudować koło deskami.
  • Odpowiedz