Wpis z mikrobloga

@markoln: Były 2 dni a już kolejny raz czytam o 2 tygodniach XD. Co, okno Overtona testują w MONie? A odpowiadając na twoje pytanie: rezerwiści z ćwiczeń za ten rok nie dostali kasy (a są to kwoty wysokości 1-3 tys złotych - czytałem z artykułów, więc nie wiem jak jest naprawdę) to tym bardziej ludzie w 2023 nie dostaną. I zgłaszasz wyrównanie oczywiście MONowi oni Cie odsyłają do samorządów, a samorządy
A odpowiadając na twoje pytanie: rezerwiści z ćwiczeń za ten rok nie dostali kasy (a są to kwoty wysokości 1-3 tys złotych - czytałem z artykułów, więc nie wiem jak jest naprawdę) to tym bardziej ludzie w 2023 nie dostaną


@void_0: Nie dostała częśc, która mieszka w gminach o nieco niewyedukowanych urzędnikach. Cała sprawa wynika z tego, że UOO przekazuje wypłatę rekompensat do wojska, ale od stycznia, a gminom (NIEKTÓRYM) się
Nie dostała częśc, która mieszka w gminach o nieco niewyedukowanych urzędnikach. Cała sprawa wynika z tego, że UOO przekazuje wypłatę rekompensat do wojska, ale od stycznia, a gminom (NIEKTÓRYM) się wydawało że od wiosny.


@Filipterka25: Dzięki za wytłumaczenie!

Rekompensata jest różnica zarobków utraconych i żołdu.


Pytanie ile to w końcu max. ma być. Jedni mówią coś o 2.5 krotności średniej, a inni, że max do 24k brutto (jak ten mitoman Wolski).
@Filipterka25 niestety nie zarabiam 25k na UoP ale najniższej też nie mam, mogę się z mojej wypłaty utrzymać i czasem odłożyć nawet grosza - no ale z tego żołdu żołnierskiego to raczej słabo więc pytam. Jako że jestem po przeszkoleniu wojskowym i mam przydział w rezerwie to na pewno otrzymam list ()