Wpis z mikrobloga

Mirki, poprawiam post i zwracam się do was z pytaniem. Czy ktoś miał problem z ustanowieniem służebności drogi dojazdowej do działki?

Znalazłem ciekawą działkę z tym wyjątkiem że brakuje do niej dojazdu. Ja z kolei, zastanawiam się jak długo będzie się to potencjalnie toczyć w sądzie, gdyż sąsiedzi nie są chętni do współpracy z tego co mówi sprzedawca. Nie dziwię się bo miejsce wybitnie fajne.

Jak ktoś tak miał, to możecie dać znać ile się to ciągnęło w sądzie i czy sporo was to finalnie kosztowało? Taguje też prawo, bo może znajdzie się jakiś prawnik który specjalizuje się w takich sprawach

#dzialka #dzialki #nieruchomosci #prawo
  • 17
@ggAAs: ja jestem po drugiej stronie sporu sądowego o szerokośc drogi dojazdowej - służebność. Facet kupił koło mnie działkę z dojazdem o szerokości 4m. Chce budowac budynek wielorodzinny i potrzebuje 4,5 lub 5m. Sprawę do sądu złożył w 2012 roku, pierwsze pismo do mnie przyszło w 2013 i do tej pory sprawa jest nierozstrzygnięta. On chce ode mnie (najlepiej za darmo) pas 50m o szerokości 1m. Nie kupuj tej działki.
@Dusk_Forest77 a czemu konkretnie odradzasz? Naprawdę świetna lokalizacja, jedynie 8-12 domków na całej ulicy po długości z czego 3 akurat na pasie za którym jest działka i właśnie na nich kończy się dojazd mimo że za tymi działkami jest jeszcze trochę działek
@ggAAs: wpierw dowiedz się o koszt tego kawałka ziemi dotyczej drogi do działki polubownie i dodaj go do ceny tej działki (a to może być i 50k). Sądowo praktycznie niewykonalne w normalnym czasie bo osoba której ma być zabrana tą działka oczywiście będzie się odwoływał co jest normalne.
Wołam tych co się udzielili, jak Was to uraziło to sorki i następnym razem oczywiście nie zawołam.

@Dusk_Forest77 @Adams_GA @awful2 @Luks_x @shus

Na mapach wygląda to tak. Na jednej z grafik napisałem "ta i ta" jako działka która jest na sprzedaż.

Na szerokość ona ma ok. 28m, długość ok. 132m.

Czarną strzałką zaznaczyłem też działkę równolegle sąsiadującą której właściciel nie chce sprzedać kawałka ziemi na potrzeby dojazdówki.

Poczytałem tag wolfika i wręcz
ggAAs - Wołam tych co się udzielili, jak Was to uraziło to sorki i następnym razem oc...

źródło: comment_167067362764xjkPGF917FNoDDi7HKeJ.jpg

Pobierz
@ggAAs:
A tam na górze widzę jakieś wąskie drogi dojazdowe na sąsiadujących działkach, czy co to jest na górze schematu, te 2 wąskie paski na działkach po przeciwnej stronie. Jedna ma tak na oko więcej niż 5 m szerokości, więc mogła by się nadać raczej.

Typowa działka o układzie łanowym. Już pomijając brak dojazdu, jeśli myślisz kupić ją pod ewentualny podział i odsprzedaż mniejszych działek, to musisz jeszcze liczyć wydzielenie drogi