Wpis z mikrobloga

Ej Mirki, dziwna sprawa, napisałem na forum alfiarzy na FB komentarz, że na przewodzie firmy XXX (napis jak sie nazywa xD) pompa mi wyła i po wymianie na oryginał problem ustąpił, chwile później dostałem dziwną wiadomość na messenger, że mam 3 dni na przedstawienie dowodów inaczej sprawa będzie skierowana do sądu (wrzucam screen) xD Serio mam się czegoś obawiać? Troche śmieszne że firmy w taki sposób działają, zamiast podejść jakoś normalnie do tematu, pogadać i usprawnić produkt
#motoryzacja #alfa #159 #afera #prawo
person1 - Ej Mirki, dziwna sprawa, napisałem na forum alfiarzy na FB komentarz, że na...

źródło: comment_1670596043Yb4gn3ISITN4SeFQ4coQpz.jpg

Pobierz
  • 79
@Moisze: Opinia a stwierdzenie „nie kupuj bo coś tam wyje” to ogromna różnica. Można spokojnie wykazać spadek sprzedaży i ciągnąć za takie wpisy. Napisz w sieci, żeby nie kupować iphone bo palą twarz, i daj to do apple. Zobaczysz co się wydarzy.
Skoro znalazł cos w sieci, to najprościej było w ten sposób. Po zawiadomieniu mozna ustalać dane osobowe.


@inczaspinczas: Tylko jeśli sprawa ma znamiona czynu zabronionego a tu wszystko wskazuje na to że nie. Gdyby tak można było sobie ustalać dane bo ci się rozmówca w internecie nie podoba to byśmy mogli floodować prokuraturę i ustalać dane osobowe wszystkich w internecie do woli.
@Moisze:W przypadku prywatnego aktu oskarżenia załatwia to sąd, następnie obciąża kosztami sądowymi przegranego. Opinia a pomówienie, to co innego. Jeżeli firma ci udowodni, że pisałeś bzdury i straciła przez to klientów, to nie zazdroszczę. Często naprawienie szkody to spora sumka.
Jeżeli firma ci udowodni, że pisałeś bzdury i straciła przez to klientów, to nie zazdroszczę. Często naprawienie szkody to spora sumka.


@inczaspinczas: Tylko że w praktyce to nie do udowodnienia. W zasadzie nie ma przypadku wypłaty odszkodowania w Polsce z takiego tytułu.
@Moisze: Nie do udowodnienia? to jak z piecem gazowym. Podłącza specjalista i wystawia FV z której wynika, czy przeprowadził montaż jak należy. Jeżeli piec Ci wybuchł a montowałem go bez wiedzy i niezgodnie z instrukcją, i napiszesz, że piec wybuchł bo jest #!$%@?…wy, to jest to łatwe do udowodnienia. Z tego co czytam, to chcą dowodów wykonania właściwie montażu. nic więcej.
Proste. Zrzut ekranu z takim twierdzeniem.


@inczaspinczas: To dowód że było takie twierdzenie (i to łatwy do podważenia bo zrzuty ekranu sobie można dowolnie wyedytować) a nie że straciłeś klienta. Dowiedź że klient którego nie ma zobaczył post i go przez to straciłeś. Mission impossible.
@Moisze: Kary za pomówienia? Mnóstwo tego. Pomyśl kto ma większa wiedzę o swoich produktach? Producent czy klient który nie zastosował instrukcji? Firmy mają ryczałtowe rozliczenia z kancelariami, więc czy wygrają czy nie, lata im to. Choćby podręczyć klienta i dać innym do myślenia.
Kary za pomówienia?


Raczej tego by komuś udowodniono utratę zysków z powodu pomówienia w internecie i odszkodowanie z tego tytułu.

Choćby podręczyć klienta i dać innym do myślenia.


Nie bez przyczyny takich spraw praktycznie nie ma bo dręczenie klienta to tylko strata wizerunkowa. Były sprawy małych januszexów które pozywały za komentarze na allegro. Ale to i tak jak wygrali to tylko i wyłącznie dlatego że w nakazowym przeszło a klient się nie