Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Al-3_x: i tak i nie. Co to za rasizm, jak w Polsce nie ma murzynów?

Ludzie się gapią czy coś, bo to niecodzienny widok, ale na wszelkie duże odchyłki od normy się gapią.

Na wykopie też nie ma nic szczególnie rasistowskiego, a tym bardziej się nie szerzy z tego samego powodu - tu nie ma murzynów.
Co to za rasizm, jak w Polsce nie ma murzynów?


@Quirang: To zwykle tak jest, że największa ksenofobia/rasizm jest w tych grupach, gdzie tych osób jest najmniej. Lęk przed nieznanym, uprzedzenia i budowanie oblężonej twierdzy nie potrzebują oparcia w rzeczywistości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aegispolis: eee, ja bym tego nie demonizował. U nas to jest bardzo powierzchowne, bez umocowania w kulturze, i jak się pojawia murzyn w grupie to nikt nie ma z tym problemu.
eee, ja bym tego nie demonizował. U nas to jest bardzo powierzchowne, bez umocowania w kulturze, i jak się pojawia murzyn w grupie to nikt nie ma z tym problemu.


@Quirang: No właśnie to samo powiedziałem - znany to już jest inny, wyjątkowa sytuacja. Ale weź zapytaj tych samych ludzi np. o ich stosunek do migracji z Afryki, czy krajów Bliskiego Wschodu. Albo gdyby ich córka miała przyprowadzić czarnego chłopaka.

Nie
A nigdy nie widziałem większego rasizmu (w sieci ¯_(ツ)_/¯) niż ten w stosunku do rosjan zapoczątkowany pod koniec lutego.


@Apogryw: Rosjanie to nie rasa. A w tę rusofobię to już chyba nawet w kacaplandii nie wierzą, musisz zmienić plytę. Rasizmem nie jest obrona przed mordercą i gwałcicielem, obojętnie jakiej etniczności ta osoba by nie była. No i ciekawe, że np. odczłowieczanie Ukraińców przez Rosjan nie zwraca tak twojej uwagi, co nie?
@FizzyDrink: czy mess_ jest rasistą? nie wiem, ale się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niezależnie od tego, gwoli uczciwości, to może miało znaczenie w kontekście ich prywatnej rozmowy. Nie widziałem nigdy jej wcześniejszej części
odczłowieczanie Ukraińców przez Rosjan nie zwraca tak twojej uwagi, co nie?


@aegispolis: ale ja nie mam styczności z taką narracją ¯\_(ツ)_/¯. Poza tym jeśli tak jest to czego to dowodzi? że jedni i drudzy robią to samo, odczłowieczają?
ale ja nie mam styczności z taką narracją ¯_(ツ)_/¯.


@Apogryw: Czyli mówisz, że patrzysz tylko na wybrane narracje, ale jednoczesnie wypowiadasz się, gdzie rasizm jest większym problemem? Weź ty chłopie przeczytaj czasem, co piszesz. Z uprzejmości założę, że sam w to wierzysz. Przecież to nie ma sensu, co piszesz, po prostu głupio powielasz zasłyszaną gdzieś w prawicowych mediach narrację. > Poza tym jeśli tak jest to czego to dowodzi? że jedni
Przecież to nie ma sensu, co piszesz, po prostu głupio powielasz zasłyszaną gdzieś w prawicowych mediach narrację.


@aegispolis: Nie #!$%@?. Niczego nie zasłyszałem. Akurat przeglądałem sobie wykop na tagu #wojna / #ukraina i zauważyłem to zezwierzęcenie i wrzucanie plusowanych wpisów ze zwłokami z powtarzającą się w takich wpisach treścią. Nie spadały one od razu.

Czyli mówisz, że patrzysz tylko na wybrane narracje, ale jednoczesnie wypowiadasz się, gdzie rasizm jest większym problemem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Apogryw: ok widzę że jednak troll, albo bardzo nie chcesz myśleć i idziesz w obrazamie. No to pogadane. Przeczytaj jeszcze raz sobie na spokojnie, ochlon a jak zrozumiesz to możesz spróbować jeszcze raz.

Możesz też swój post bo sam sobie przeczysz w jednym zdaniu, mówiąc że nie zasłyszałem, tylko wyczytałem na wykopie.
Możesz też swój post bo sam sobie przeczysz w jednym zdaniu, mówiąc że nie zasłyszałem, tylko wyczytałem na wykopie.


@aegispolis: Ty zarzucasz "zaszłyszaną w prawicowych mediach narracje". A ja kieruję się własną opinią na ten temat bo widziałem co się działo np. na wykopie.
I ja niby sobie przecze ()