Wpis z mikrobloga

Po śmierci Jana Nowickiego przypomniałem sobie rozkminy na temat śmierci Wielkiego Szu. Film kończy się sceną w której Szu wychodzi z hotelu piwnicą po tym jak Denel ostrzegł go że w hallu jest Mikun którego Szu wcześniej okradł, a potem widzimy ciało Wielkiego Szu w zsypie na śmieci. Mikun mógł faktycznie dopaść Szu. Równie dobrze Denel mógł skłamać że widzi Mikuna żeby Szu uciekł przez piwnicę i wpadł w zastawioną pułapkę. Szu mogło też dopaść mnóstwo innych osób z którymi miał na pieńku. W końcu był oszustem i niejednego okradł. Pozostawiomo wiele niedopowiedzień, ale w filmie są  również detale które mogą wskazywać rozwiązanie.

Obejrzałem jeszcze raz film, poczytałem dyskusje w internecie, i przychylam się do teorii że Szu zabiło SB nasłane przez Jarka (granego przez Frycza) w zemście za to że ograbił go z wszystkiego. Jarek to taki bananowy oskarek, syn kogoś wpływowego i bogatego, najprawdopodobniej postać wzorowana na synu premiera Jaroszewicza który słynął z imprez i hulaszczego trybu życia. Po przegranej w karty Jarek odgrażał się że załatwi i zniszczy Szu. Potem w scenie w knajpie widać samotnie pijącego Jarka, a Szu nerwowo zerkał na dwójkę ludzi kręcących się po lokalu. To mogli być funkcjonariusze SB którzy śledzili Szu, a Jarek mógł tam być żeby wskazać kogo mają sprzątnąć. Potem w hotelu gdzie Jurek grał z Denelem widzimy Denela rozmawiającego z kimś przez telefon gdy Szu z Jurkiem wchodzą do hotelu. Denel mógł współpracować z SB albo być zmuszonym do współpracy, mieć za zadanie zwabienie Szu do piwnicy gdzie oni już mieli czekać, i odbierać przez telefon ostatnie instrukcje.

A wy jak uważacie? Czy ta teoria trzyma się kupy? A może macie inne teorie na temat tego kto zabił Wielkiego Szu?

#wielkiszu #filmy #gruparatowaniapoziomu
Pobierz Trzesidzida - Po śmierci Jana Nowickiego przypomniałem sobie rozkminy na temat śmierc...
źródło: comment_1670588275gxdbJ8ZiWy2752BxvMEsuZ.jpg
  • 4
@Trzesidzida: a to nie było że odwalił go ten kelner grany przez Bończaka (Lipo)? Szu zniszczył mu życie, wcześniej ten mu wygraża, a film kończy się zbliżeniem na Bończaka. Ja to tak interpretuję.
Plus Bończak zdaje sie pracował w tym hotelu, więc ogarniał by piwnice / śmieci itp
@Trzesidzida Tez się skłaniam ku tej teorii. Reżyser chce nas na końcu zmylić pokazując mordę Bończaka ale on był za cienki w uszach (akcja w basenie). Inna wersja moim zdaniem to taka, ze Pazdzioch z kolezka jakos trafili na trop i połączyli fakty a następnie chcieli się zemścić za to ze taryfiarz ich ograł

@murison: ale to chyba nie ten hotel. Na wczasach byli gdzie indziej, a na końcu w Sofitelu.
@murison @faux-cylitator

Na forach czytałem też rozkminy jak to się stało że możliwy wątek SB i postaci wzorowanej na synu premiera przeszedł przez cenzurę. Cenzura nie połączyła kropek? Było to tak sprytnie zamaskowane że nie szło się niczego czepić? A może odpuścili temat bo Jaroszewicz był premierem z czasów Gierka, a Gierek w latach 80 popadł w dużą niełaskę u kierownictwa PZPR?