Wpis z mikrobloga

Z jednej strony Wolski krytykuje straszenie wojną, a z drugiej napisał, że pod wpływem pewnej (niejawnej w domyśle) wiedzy boi się, że trafi na front co trudno rozumieć inaczej jak straszenie wojną.
Żeby było ciekawiej ileś godzin wcześniej ukazał się filmik z nim w którym mówi, że Rosja już przegrała.

Jak to oceniacie?

#wolski #ukraina #obowiazkowecwiczeniawojskowe #rosja
szurszur - Z jednej strony Wolski krytykuje straszenie wojną, a z drugiej napisał, że...

źródło: comment_1670578610PF2k3DlCvQZ5m8WtYqxMUf.jpg

Pobierz
  • 52
@nietrolluje: @wolskiowojnie: cóż, widzę że chyba nigdy się nie dowiem, jak to jest, że w sytuacji w której (rzekomo) wisi nad nami takie egzystencjalne zagrożenie, to państwo postanawia powierzyć nasze bezpieczeństwo losowym ludziom z ulicy po 30-dniowym szkoleniu, zamiast zlikwidować program rozdawnictwa kiełbasy wyborczej, który kosztuje nas akurat tyle pieniędzy ile jest potrzebne aby sfinansować brakujące etaty w wojsku ¯\(ツ)_/¯

W ogóle to jak to jest, że z
@medevacs: spojler alert: te 30 dni to wstęp, uwertura do szkolenia w zakresie 180-260 dni które by było w razie rozpoznania przygotowań do pełnoskalowej agresji.
Po protu to co bierzesz za "raz i trudno" niestety tym nie jest. To dopiero 1/6 minimum żeby z cywila zrobić żołnierza. Co Ukraińcy teraz widzą. Tutaj jest pies pogrzebany. I nieporozumienie.
No ale nikt nie powie przecież głośno z MONu: "aa to dopiero początek"
O to ja nie mam? Nie mam rodziny? Nie mam dziecka, żony, zobowiązań finansowych? Nie płacę faktur? Serio? Nie jesteś wyjątkowy. Ja też nie.


@wolskiowojnie: Nie jest politykiem, księdzem, czy innym uprzywilejowanym paniskiem zwolnionym z odbycia ćwiczeń.
Podzielam zdanie osób, którym nie w smak ta szopka z ćwiczeniami. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z armią, niczego się nie nauczą, nie nabędą żadnych przydatnych umiejętności, a jedynie negatywnie nastawią się
@wolskiowojnie: nie chodzi o to, że czujemy się lepsi i nie czujemy zobowiazania do obrony ojczyzny. Chodzi o to, że oni chcą wyrwać 30 dni z życia nawet dla osób, którym w życiu by to sporo popusło. Jakbym był na normalnym etacie i firma nie zauwazylaby mojego braku przez te 30 dni, to by nie płakał.
Przecież można takie przeszkolenie zrobić rozsądniej, zwłaszcza że jeszcze nie ma noża na gardle.
W
@wolskiowojnie: chyba już zapomniałeś maluszku jak kilka miesięcy latałeś po Polsce sprzedając tabletki i pisałeś artykuliki dla 15osobowej publiczności. Pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy jak szybko wrócisz do poprzedniego stanu. To, że wyśmiewasz ludzi z zarobkami na poziomie 3,5k USD pokazuje tylko jak bardzo sam takich zarobków jeszcze niedawno pragnąłeś i jak daleko od nich byłeś. Nie zdajesz sobie sprawy jak wielu jest tu ludzi, którzy mogliby sobie kupić ciebie
@ciuplowski: Święte słowa, że bez gospodarki nie ma armii. Jak to z tym powiedzeniem: na wojnę są potrzebne trzy rzeczy, wszyscy wiemy jakie.
Zatem najrozsądniejszym jest robic łapankę osób, które właśnie ciągną gospodarkę do przodu i dzięki którym można kupować kolejne nowoczesne czołgi. Szkoda, że w ten sposób jest to w Polsce robione, a może to znak, że wojna coraz bliżej i jednak "góra" wie coś więcej i im się śpieszy?
książątek za 3,5k USD które uważają że są lepsze od innych bo przecież płacą podatki i mają JDG i finito


@wolskiowojnie: A ty (specjalnie z małej) zamiast przeprosić to brniesz i dalej obrażasz? Weź #!$%@? typie, 6 miesięcy na wykopie a panoszysz się i obrażasz ludzi którzy Cię tutaj wypromowali. Mam nadzieje że skończysz jak eksperci covidowi na śmietniku historii.
Ale w odróżnieniu od połowy oburzonych książątek za 3,5k USD które uważają że są lepsze od innych bo przecież płacą podatki i mają JDG i finito nie mam zamiaru się wymigiwać od tego jak dostanę kwit. ¯_(ツ)_/¯


@wolskiowojnie: i jesteś z tego dumny? Że dasz z siebie zrobić, jak piszesz, wkładkę mięsną? I masz pretensje że ludzie na ciebie patrzą jak na wariata i że sami nie chcą?
Chłopie, naprawdę ci
Ostatnio liczył to Korwin (xD), że na armie 300k zeby kazdemu dac po 8tys zł/msc to wszyscy mezczyzni w Polsce musieliby sie skladac po 200zl/msc, chyba spoko rozwiazanie? Nawet niech by bylo po 200 zl minimum, a jak ktos zarabia wiecej to nawet 400-2000zl miesiecznie na armie.


@freeszpak: nic nie trzeba się ekstra składać, wystarczy zlikwidować 500+. Ten program kosztuje nas 40 miliardów rocznie. Jeśli założymy z dużą górką, że jeden
Jeszcze apropos finansowania wojska. Tu mirek @tusk: ładnie przypomina, że nawet jak już było wiadomo, że kacapy się szykują do inwazji na Ukrainę to nasze wojsko w trybie pilnym ogłosiło przetarg na 300 mobilnych ołtarzy polowych. Tak się wywala kasę w błoto, a potem jakiś youtuber będzie przekonywał, że trzeba robić pobór, bo na armię zawodową nas nie stać. Stać nas tylko to bezpieczeństwo musi być priorytetem, a nie kiełbasa