Wpis z mikrobloga

Z jednej strony Wolski krytykuje straszenie wojną, a z drugiej napisał, że pod wpływem pewnej (niejawnej w domyśle) wiedzy boi się, że trafi na front co trudno rozumieć inaczej jak straszenie wojną.
Żeby było ciekawiej ileś godzin wcześniej ukazał się filmik z nim w którym mówi, że Rosja już przegrała.

Jak to oceniacie?

#wolski #ukraina #obowiazkowecwiczeniawojskowe #rosja
Pobierz szurszur - Z jednej strony Wolski krytykuje straszenie wojną, a z drugiej napisał, że...
źródło: comment_1670578610PF2k3DlCvQZ5m8WtYqxMUf.jpg
  • 52
@wolskiowojnie:

@medevacs: spojler alert: te 30 dni to wstęp, uwertura do szkolenia w zakresie 180-260 dni które by było w razie rozpoznania przygotowań do pełnoskalowej agresji.

Po protu to co bierzesz za "raz i trudno" niestety tym nie jest. To dopiero 1/6 minimum żeby z cywila zrobić żołnierza. Co Ukraińcy teraz widzą. Tutaj jest pies pogrzebany. I nieporozumienie.No ale nikt nie powie przecież głośno z MONu: "aa to dopiero początek"
Co to znaczy? Będą wzywać ludzi nie mających nic wspólnego z wojskiem na półroczne ćwiczenia?


@septokonchoplastyka: nie no, najpierw wezmą na lekkie 30 dni, bo przecież to spoko, tylko 30 dni, co #!$%@?ś w rurkach jesteś, że się boisz? ;) tylko, że na koniec, pod groźbą odpowiedzialności karnej złożysz przysięgę, a potem to już z górki, bo jak byłeś już w wojsku 30 dni i przysięgę złożyłeś, więc nie jesteś cywilem
O to ja nie mam? Nie mam rodziny? Nie mam dziecka, żony, zobowiązań finansowych? Nie płacę faktur? Serio? Nie jesteś wyjątkowy. Ja też nie.


@wolskiowojnie: ciekawe jakie faktury płacisz, nagrywasz z pokoju dzieciaka obok łóżeczka. Komputer na raty wziąłeś? :D Czy może faktura za telefon? Bo chyba nie mówisz o fakturach za ogrzewanie mieszkania czy prąd, które każdy płaci. Firmowych kosztów to masz max kilka stówek/mc, chyba że jedziesz po bandzie.
@medevacs: założenie z opłacaniem armii z 500+ jest słuszne, ale pomysł z opłacaniem 160k świeżaków 20k miesięcznie, a w tym samym czasie 150k starych zarabia bez zmian stabilne 3,5 - 4k to jedno wielkie XD
@zimonmol: japrdl, przecież ja nie proponuję płacić nowym rekrutom 20k tylko wyraźnie piszę o założeniu na górkę średniego dużego kosztu pracodawcy. Przecież tym ludziom trzeba kupić mundury i inne osobiste wyposażenie, gdzieś ich zakwaterować, to kosztuje no i nie brakuje nam samych szeregowych ale podoficerów i oficerów też, a to już inne pieniądze. Chodzi o pokazanie skali problemu, że 500+ to są tak duże pieniądze, że można spokojnie, z palcem w