Wpis z mikrobloga

Dobra wykopki, teraz dwa słowa o tym, czego tak się okropnie boicie.

W październiku miałam okazję brać udział w akcji "Trenuj z wojskiem". Było to jednodniowe szkolenie zapoznające cywilów (obu płci) z wojskiem, które odbyło się w CSWL w Poznaniu. Te wprowadzające zajęcia obejmowaly:
- zapoznaie z bronią (zlozenie, rozłożenie karabinu, ładowanie magazynka)
- ćwiczenie postawy strzeleckiej
- strzelanie na symulatorze Snieznik
- zapoznaie z rodzajami granatów, zasady bezpieczeństwa, rzut granatem treningowym
- elementy taktyki, poruszanie się oddziału w warunkach kontaktu z wrogiem (był dym i huk)
- elementy survivalu, w tym nauka rozpalania ognia
- pierwsza pomoc, prowadzenie resuscytacji, w tym na defibrylatorze, przenoszenie rannego
- elementy walki wrecz
- praca z mapa, podstawy używania kompasu i busoli
- reagowanie na alarmy, ewakuacja do schronu
- ochrona przed skażeniami, rodzaje zagrożeń i ochrona osobista (maski p. gaz.)

Same pożyteczne i przydatne umiejętności. Wojskowi szkoleniowcy to byli ludzie na poziomie, sympatyczni i otwarci, nastawieni na nauczenie czegos grupy setki ludzi. Każdy sobie wzajemnie pomagal i atmosfera była bardo pozytywna.

Zatem, jako ktoś, ko miał do czynienia ze szkoleniem wojskowym z poziomu totalnego cywila, kompletnie nie wiem, czego się tak boicie xd
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #armia #polska #oswiadczenie
  • 444
@Smokk: Żadne fakty. Może jak byś nie odstawiał tabletek to byś zrozumiał. Aha i jeszcze jedno... Zablokowanie mnie jest ZBRODNIĄ WOJENNĄ i ja to zgłoszę do międzynarodowego trybunału karnego w Hadze. Masz czas do jutra.
@TrzyZnaki: Tabletki tylko dawały mi cały czas złudzenie, że to co piszę to bajki, dlatego wtedy tyle nie pisałem ani nic i wręcz pisałem, że to baśnie i mity i tak też właśnie myślałem. Od czasu odstawienia jakby mnie olśniło. Zobaczyłem jasną łunę światła, to sam Bóg w Trójcy Jedyny Prawdziwy Nie Żaden tam udawany do mnie Przemówił: "Synu, synu skur****nu. Idź i nie grzesz więcej, głoś moje światło. Apage satana,
@TrzyZnaki: Ostrzegam, że jak je wezmę. (SĄ dwa typy leków), to połknę od razu wszystkie tabletki z paczki. W jednej i drugiej paczce są prawie pełne blistry bez bodajże jednego czy dwóch blistrów w paczce. W jednej jest fabrycznie zawsze 20 sztuk, a w drugiej 60 sztuk! Czy masz pojęcie co się wtedy ze mną stanie?
@ciemnienie: nadal nie odpowiedziałaś. Czy złożyłaś na końcu tych ćwiczeń przysięgę, która uprawnia wojsko do powołania cię na 90 dni każdego roku?


@ciemnienie: nadal nie odpowiedziałaś. Czy złożyłaś na końcu tych ćwiczeń przysięgę, która uprawnia wojsko do powołania cię na 90 dni każdego roku?
@Fitoplankton: czy ty masz autyzm? Zamiast pytać się monie o to samo przez kilka tygodni, przeczytaj sobie, jakie są zasady tego szkolenia. Nie składałam przysięgi, co nie zmienia faktu, że ciebie powoływali by na 90 dni co roku, bez wyraźnej potrzeby. Szkoda by na to było czasu i środków. Chyba, że taka potrzeba, podyktowana sytuacja na wschodzie by zaszła, to wtedy co innego. Więc lepiej trzymaj kciuki, żeby konflikt na Ukrainie
Nie składałam przysięgi, co nie zmienia faktu, że ciebie powoływali by na 90 dni co roku, bez wyraźnej potrzeby. Szkoda by na to było czasu i środków.


@ciemnienie: to na #!$%@? się wypowiadasz zrównując swoje doświadczenia z jakimś gówno szkoleniem weekendowym do podpisania cyrografu na 90 dni twojego życia rocznie?
nie zrównuje, tylko porównuję zakresy. Zrównało to się w twojej głowie.


A we wpisie:

Same pożyteczne i przydatne umiejętności. Wojskowi szkoleniowcy to byli ludzie na poziomie, sympatyczni i otwarci, nastawieni na nauczenie czegos grupy setki ludzi. Każdy sobie wzajemnie pomagal i atmosfera była bardo pozytywna.


Zatem, jako ktoś, ko miał do czynienia ze szkoleniem wojskowym z poziomu totalnego cywila, kompletnie nie wiem, czego się tak boicie xd

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #armia #polska #
@Fitoplankton: oczywiście w toku dyskusji wielokrotnie pisałam, że byłby to zakres poszerzony i w wojskowej dyscyplinie, bo to jednak 30 dni szkolenia. W programie nie byłoby za to krecenia wora, czego tak bardzo bały się wykopki. Jeszcze chcesz coś zmanipulować?

Serio, że strachem najlepiej jest się zmierzyć - zapisz się na 10h treningu, zobaczysz czy jest się czego bać ( ͡º ͜ʖ͡º)
oczywiście w toku dyskusji wielokrotnie pisałam, że byłby to zakres poszerzony i w wojskowej dyscyplinie, bo to jednak 30 dni szkolenia. W programie nie byłoby za to krecenia wora, czego tak bardzo bały się wykopki. Jeszcze chcesz coś zmanipulować?

Serio, że strachem najlepiej jest się zmierzyć - zapisz się na 10h treningu, zobaczysz czy jest się czego bać ( ͡º ͜ʖ͡º)


@ciemnienie: skąd ten słowotok dookoła
@Fitoplankton: żyjesz pod kamieniem od lutego 2022? Trochę się sprawy pokomplikowały i weź na klatę, że to że czegoś nie chcesz albo ci nie pasuje, trochę straciło ma znaczeniu. Trzymaj kciuki, żeby w ogóle się to nie zdewaluowało i nie pojawiło się realne zagrożenie konfliktem zbrojnym. Wtedy dopiero ściśnie ci się pupa.