Wpis z mikrobloga

Maniaki klockowe z #lego pytanie mam o portal bricklink. Kupowanie przezeń klocków mam już obcykane, ileś zestawów skompletowanych, zostało mi jednak ze 3kg klocków luzem, aktualnie ładnie posortowanych i zastanawiam się, czy tego samemu nie wystawić na tym portalu. Czy to dobra droga? Tam wystarczy tylko zrobić "upgrade to seller" podając własne dane osoby fizycznej, czy trzeba być formalnie zarejestrowaną firmą?
  • 9
  • Odpowiedz
@Jarek_P: 3kg wydaje się mało do bricklinka, szczególnie jeśli to rozdrobnione, bardzo zróżnicowane klocki. Chyba lepiej jak wystawisz 3kg jako mieszankę na OLX. Ja jak widzę małego sprzedawcę, to od razu wrzucam na czarną listę, bo nigdy się nie uda dobrać tak, żeby koszty przesyłki nie stanowiły istotnej części całego zamówienia.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Jeżeli mówisz o sprzedaży na sztuki to 3 kilo klocków to tyle co nic. Nowy sprzedający i mały wybór = porażka. Będziesz się z tym #!$%@?ć baaardzo długo dla znikomego zysku. Opchnij to na kilogramy na rodzimym allegro/olx i masz spokój
  • Odpowiedz
@zwierzak40: @Dizel_AHTUNG: ok, jasne. Powiedzcie mi jeszcze, jaka cena jest realna za mix lego na kilogramy, gdzie klocki są różnej jakości, bo na OLX widzę pełen przekrój cen, są oferty po 30zł za kg, a są i takie po 300.
  • Odpowiedz
@Jarek_P mix jakiś zwykłych nie za specjalnych klocków to tak z 30-35zł na kg ale jak masz tam coś ciekawszego, czyli minifigi, albo jakieś droższe klocki to myślę, że z 50 dych za kilogram jest okej.
  • Odpowiedz
@ToiletShark: czy 30zł za mix klocków zwykłych, klockowych i osobno mix same figurki i klocki "specjalne" (robione pod konkretny zestaw czy serię) za... nie wiem, za 70zł będzie ok?
  • Odpowiedz
@Jarek_P Sory, że tak późno odpowiadam, ale wikop mi nawet powiadomienia nie wysłał przez 4 godziny. Chodzi o to, że jak jest mix jakieś zwykłe klocki i figurki to cena będzie wyższa niż mix zwykłych klocków, trzeba też oczywiście uważać żeby nie sprzedać jakiejś wartościowej figurki.
  • Odpowiedz
podeślij na priv zdjęcie tego mixa


@QBalu: na razie mam to rozsegregowane w torebkach, z robieniem zdjęć będzie trochę zachodu, jak zrobię, to dam znać.

trzeba też oczywiście uważać żeby nie sprzedać jakiejś wartościowej figurki.


@ToiletShark: spróbuję się rozeznać, choć figurki mam w większości rozkompletowane i niestety brak wiedzy, z jakich zestawów pochodzą.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: 3 kg to jest bardzo mało w brew pozorom, tym bardziej jak nie będzie tam jakiegoś ciekawego klocka dla którego ktoś będzie chciał zrobić zamówienie dobierając taniochę. Jak dasz zdjęcia na vikop i będzie to coś warte to najszybciej i uczciwiej chyba wyjdzie Ci ta sprzedaż tutaj. Na OLX itp to Ty musisz znać wartość towaru. Znajdzie się tu na pewno kilku chętnych na zakup, wrzucaj zdjęcia i poczekaj chwile
  • Odpowiedz