Wpis z mikrobloga

@Bulldogjob:

Eee, to jadro przyspielo czy czas budowania? Czytacie wy wgl te artykuly czy tylko copy paste do translatora googla?

Na przykład czas budowania jądra na stacji roboczej wyposażonej w układ AMD Threadripper 3990X, procesor warty ponad 20 tys. zł, skrócił się z 3 godzin do 2 godzin 20 minut.
Eee, to jadro przyspielo czy czas budowania?


@Sibu: Z tekstu chyba wynika, że przytspieszyło to działanie jądra i dla testu z kompilacją jondra dało to zmniejszenie czasu o 40 minut
Problem leżał, a jakże, w obsłudze pamięci operacyjnej, a konkretniej w mechanizmie Transparent HugePage (THP) wykorzystywanym w mapowaniu pamięci. Według jednego z benchmarków opracowanych przez Intela w niektórych obciążeniach badających skalowalność, udało się zredukować do zera nawet 95-procentowy spadek wydajności wynikający z regresji.

@Sibu: ja też to zrozumiałem jak @fervi, budowanie jądra jest przykładowym benchmarkiem po naprawieniu błędu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sibu: to na moim jednordzeniowcu z epoki poczatkow internetu kompiluje jajko 30-40 min
;-)

No ale nie kompiluje wszystkiego co tam jest, tylko to co potrzebuje
( ͜͡ʖ ͡€)

Wiec dla mnie super komputer ktory tobi cos godzine to raczej nie to co ja mysle
( ͡ ͜ʖ ͡)