Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta #podatki #programowanie #programista15k #pieniadze #praca
Mam ofertę 90 zł/h netto B2B ub 13000 brutto UoP od lutego. Na UoP bede mogl wpisac Autorskie Koszty Uzyskania Przychodu na ok. 60% czasu pracy, netto daje to jakieś 9300.
B2B - ryczalt 12% raczej, wychodzi na czysto 11700 bez ulgi albo 12700 z ulga na start, ktora nie wiadomo czy bedzie. Jak odloze na urlop to mam 10200/11200.

Co brac? Ile czasu mi pochlonie prowadzenie dzialanosci? Dodatkowo na B2B trzeba odliczyc koszt biura rachunkowego.
  • 5
@geralt101:
Księgowość albo 50zł za samodzielne prowadzenie w serwisach typu ifirma czy wfirma albo 150zł i w górę za księgową..
Na ryczałcie mając jednego klienta nie ma wiele do roboty. Myślę, że godzina na miesiąc.
Chyba, że będziesz miał kontrolę albo wezwanie do US bo nie złożyłeś jakiegoś dokumentu na czas.
@geralt101: Ile masz lat? Do 26r życia nie płacisz dochodowego na uop. Wtedy wyjdziesz prawie jak na b2b i się opłaca. Weź tez pod uwagę jak twoje zdrowie, jak często chorujesz i bierzesz l4 to wiadomo ze uop. Bez urlopu pod stołem na b2b nie będzie to jaka duża różnica, na ryczałcie tez zdolność kredytowa będzie o wiele niższa. A księgowy od 100 do 300 kosztuje
  • 0
@bart40404 13k nie wiem czy na pewno by się zgodzili, 90zl/h juz mam zaklepane na 100%. To jest pozycja juniorska, co prawda już mam 3 lata doświadczenia w developmencie ale w kompletnie innej technologii która mi się nie podoba - teraz mam 13k na UoP i cieszę się że w ogóle udało się to w miarę wyrównać :). Mam nadzieję że uda się coś wynegocjować przy rewizji półrocznej.
@dac14 w tym roku