Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kupczyk: spocić się tu trudno bo budynek nieociepliny i max 9 stopni dwoma ferelkami po 2kW utrzymuję. W tym tygodniu dopiero dojdzie nagrzewnica 10kW to może się cieplej zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug: to u was nie używa się barwnika do impregnacji drewna? Bo jeśli zapomniałeś, to masz ostatnią szansę zabezpieczyć swoje krokwie przed robaczkami.

Poza laserem jednak rozłożyłbym sznurek między wieszakami, będzie szybciej i pewniej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Sam murowalem na pianę, a teraz uzupełniłem część spoin żeby jak najwięcej ciepła w domu zatrzymać bo sciany w środku i elewacje zrobię dopiero w przyszłym roku
  • Odpowiedz
sznurek obwiśnie


@stuj_bez_nug: ale sznurek pokaże Ci ładnie linie na krokwi (ew. możesz drugi laser postawić, który rzuci poziom), żeby później z profilem nie było niespodzianki.

Zazwyczaj impregnaty są bezbarwne, ale dodaje się do nich barwnik aby wykryć niezaimpregnowane miejsca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ottersideofme: Na parterze 21 cm styro i 6 cm wylewka bo tak mi poziomy wyszły. Na poddaszu też 8 cm styro i 6 cm wylewka. Na krokwie 25 cm piana bo szkoda mi miejsca na 40 cm wełny, później płyty. Z budowlanka nie mam nic wspólnego, ale uważam że to nie fizyka kwantowa. Trochę chłopskiego rozumu, trochę rozsądku i trochę doświadczenia życiowego i jakoś to idzie (
  • Odpowiedz
@stuj_bez_nug: ta podłoga drewniana do dramat (wiem, bo też mam taką u siebie). Ale zanim to zakryjesz, to jakie masz rozpiętości tego stropu i jakie belki?

Ja u siebie mam belki na 20cm wysokie i rozpiętość na 4m, do tego bloking miedzy belkami, taśmy stalowe z góry - ale efekt taki sobie i czeka mnie montowanie podciągów stalowych od spodu.
  • Odpowiedz