Wpis z mikrobloga

Jak donosi Robert Błoński z Przeglądu Sportowego, prezes PZPN Cezary Kulesza dalej marzy aby selekcjonerem reprezentacji Polski został Andrij Szewczenko. Na pewno jest to utytułowany piłkarz, ale czy dobry trener? I przede wszystkim nie wiem czy dobrym pomysłem jest wybieranie trenera na podstawie znajomości języka. Niech się uczy j. angielskiego, bo na takim stanowisku znajomość angielskiego to powinno być absolutne minimum.
#reprezentacja #pilkanozna #mundial #kanalsportowy #meczyki #mecz
  • 12
@ekjrwhrkjew: Ty mi to mówisz? Przecież ja to wiem. Według mediów to właśnie Kulesza ma wybierać trenera na podstawie tego czy będzie potrafił się z nim dogadać bez tłumacza. Oczywiście to tylko media, ale jestem w stanie w to uwierzyć.
@iksboks: Tłumacz w przypadku tak śliskiego typa jak Kulesza to tylko dodatkowa para uszu która może sypać i wynosić do mediów, oczywiście że jak będzie przekazywał "rady" od Piekarskiego i innych to woli to zrobić w 4, nie 6 oczu.
To jest środowisko które za odpowiednią kwotę sprzedałoby własną matkę, więc jakbyś takiemu tłumaczowi zapłacił to by ci wyrecytował wszystkie potajemne spotkania.
@Zwierzak24: jeśli Tasotti przyjdzie razem z nim jako asystent to żaden problem.

Szewczenko z Tasottim zrobili dobre wyniki z Ukrainą, potem w Genui było słabo choć trenerzy przed i po też się tam chyba jakoś specjalnie nie spisali. Ale trenera bez żadnych potknięć chyba nie znajdziemy, zakładając że nie chcemy jakiegoś z małym doświadczeniem.