Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#android #telefony #smartfon

Możecie mi polecić jakąś aplikacje, która by pokazywała aktualny stan baterii? Tylko nie chodzi oczywiście o aktualny stan naładowania, a takie ogólne informacje o baterii, ile jeszcze wytrzyma cyklów naładowania itp.

Razem z jednym kolegą mamy takie same telefony z tym, że mój jest starszy o rok. Mój ma 3 lata, jego 2 i ja od samego początku, przez cały okres jego użytkowania używałem bardzo wolnej ładowarki 0.8A, natomiast on szybkiej, dołączonej do zestawu 3A. Chciałem zrobić małe porównanie, czy faktycznie będzie jakaś różnica po takim czasie, bo podobno im mniejszego natężenia się używa do ładowania tym lepiej dla baterii i wolniej się zużywa.
Glacial - #android #telefony #smartfon

Możecie mi polecić jakąś aplikacje, która by ...

źródło: comment_1670490834qczf5Mwjpvib69EIPzyN9h.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Glacial: Pamiętaj, że system Android, układ ładowania zazwyczaj nie udostępniają informacji o stanie baterii aplikacjom, więc te bazują jedynie na szacowaniach, realizowanych w oparciu o dostępne im dane. Więc nie wystarczy "zainstalować aplikacji i odczytać z niej dane", ale musi ona podziałać przez kilkanaście, może kilkadziesiąt dni, w czasie których będziesz parę razy ładował baterię i dopiero na tej podstawie odczyty w aplikacji można będzie traktować jako możliwie miarodajne oszacowania
  • Odpowiedz