Wpis z mikrobloga

#allegro #allegrolokalne #policja #prawo #oszustwo
@allegro_pl

Szanowni państwo podzielę się na szybko moją historia.

Chciałbym zmienić telefon. Znalazłem ofertę na allegro lokalnie. Jako że mam 300km do sprzedawcy umówiliśmy się na płatność za pobraniem InPost (do punktu gdzie przy pracowniku sprawdzę czy przedmiot jest zgodny z opisem i nieuszkodzony) przedmiot za 2000zł nie będę ryzykował że coś nie gra ale i tak jest Allegro Protect.

Wysłałem pieniądze za przelew za pobraniem.

Sprzedający zapewnił mnie że wyśle przedmiot dziś. I potwierdził że nadal. Ale w aplikacji InPost nie widzę. Myślę a poczekam nic się nie dzieje. Wieczorem widzę że raz jeszcze wystawił przedmiot.

Poprosiłem przyjaciela o zapytanie go czy przedmiot aktualny oraz o numer IMEI.
Okazało się że przedmiot aktualny a nr IMEI jest ten sam.

Cóż oszustwo dla 16zł to nikt nie będzie chyba o to walczył.

Ale zagram trochę inaczej, zgłoszę sprawę następującym organom:
-policja - wyłudzenie danych osobowych (imię nazwisko, nr tel, adres zamieszkania)
- policja / płokułatuła: podejrzenie handlu podrobionymi produktami ponieważ telefonu mają ten sam nr IMEI + fałszowanje faktury
-allegro
-sklep w którym dokonano płatności: którego faktura posłużyła do pokazania autentyczności zakupu czy przypadkiem faktura nie jest fałszywa i podrobiona.
-producent sprzętu: aby był świadomy że być może ta osoba handluje jego podrobionym sprzętem.

Nie wiem kto i jak na to zareaguje ale nienawidzę jak ktoś mnie oszukuje i okrada. Czy to 1gr czy na 1000zł. Nie wiem który z wyżej wymienionych instytuucji i przedsiębiorstw wykaże jakaś incjatywe ale chętnie się dowiem.
  • 3
@MxS89: dziękuję za wsparcie! Nie wiem ile osób zostało oszukanych albo olało sprawie ale uważam to za absurdalne żeby oszukiwać na 20zł. Jeśli oszukuje 1x osobę dziennie to Będąc miesiąc na bezrobociu dostaniesz więcej.
@balbezaur: Pewnie w ten sposób oszukał już kilkaset osób. Małe kwoty, małe ryzyko, mało kto chce o to walczyć i koleś szuka nowe ofiary. #!$%@?ć takich prądem, a karma to #!$%@? i bije w najmniej odpowiednim momencie. Powodzenia życzę i wytrwałości!