Wpis z mikrobloga

Wychodzi na to że za kilka miesięcy wykopki będą skomleć o rozmowy pokojowe niczym Scholz czy inny Macron. Wystarczyło że wizja nawet nie wojny tylko ćwiczeń zajrzała im w oczy i już żądza krwi opada, a zaczyna się (żeby użyć sformułowań ze znalezisk) "ssanie Putinowi" czy inna "kolaboracja". Łatwo się wypisuje pewne rzeczy na wypoku i przesuwa pionki na szachownicy, wojna jest przecież taka fajna i cyk, znalezisko z płomieniem

#bekazwykopkow #wojna #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #wojskopolskie
  • 11
@Korandosama:

To idź na szkolenie na strzelnicę. Ty myślisz, że na tych ćwiczeniach będziesz codziennie strzelał? xD mój kumpel był na takich ćwiczeniach rok temu i strzelali dwa razy po 30 minut z gownianych kałasznikowów. To jest szopka a nie ćwiczenia
@Korandosama: No to fajnie ze jeździsz. Ale nie widzisz ze te całe ćwiczenia mogłyby zostać w ten sposób zrealizowane ze idziesz kilka razy na te strzelnicę w swoim mieście, wyrabiasz ileś tam godzin, uczą cię konserwacji broni i koniec.
@alvaro1989: Jeśli jednocześnie na strzelnicy uczyliby Cię obsługi radia, mapy i kompasu, pierwszej pomocy, kamuflażu etc. to jak najbardziej jestem za Twoją opcją. Nie mówię że nie ma strzelnic i klubów sportowych gdzie takie rzeczy robią. Ale to niestety jest promil. Tak samo strzelanie statyczne jest inne od dynamicznego. Dużo by gadać. Jakby oddali to zadanie klubom sportowym to miałoby to większy sens - fakt.
@Korandosama: No ja chodziłem na długą dynamiczną z kumplem instruktorem. Ogolnie zajebista zabawa. Natomiast nie liczyłbym ze na wojskowych ćwiczeniach takie zajęcia były. Statycznie na stojąco i leżąco i tyle. Co do mapy i kompasu zgoda, tego by nie było w takich cywilnych ćwiczeniach, jednak podstawą jest obsługa broni. A tak na tych wojskowych to więcej palenia papierosów będzie jak strzelania, jakis kurs zaopatrywania, maski, antyczny OP1 bo pewnie FOO jest