Wpis z mikrobloga

Rząd chcę 300 tysięczną armię, ale nie ogarniają dlaczego ludzie tam nie chcą iść, a doświadczeni żołnierze uciekają do cywila:
szeregowi – od 4560 do 4630 zł,
podoficerowie – od 5160 do 6250 zł,
oficerowie – od 6300 do 9240 zł,
generałowie – od 11 400 do 17 750 zł

Cywil, nawet bez wykształcenia może osiągnąć znacznie wyższe kwoty przy tej inflacji gdziekolwiek, choćby jako kierowca tira. Kwoty brutto, to jakiś żart
Oprócz tego jakieś dodatki, może ogarniesz 2 tysiące brutto extra

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
  • 86
@antywojo: nie no miałem na myśli tych nieco starszych poborem, bo taki 40-45 letni tatuś z brzuchem, co trzymał karabin 20 lat temu i chlał wóde za jednostką to na niewiele się przyda, no ale technicznie nic nie stoi na przeszkodzie by go zmobilizować w razie wojny.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą nie wiem jak jest w teraz w Polsce, w mobilizacji 39 roku dla zwykłego niewojskowego,
Po przysiędze wojskowej mają Cię prawo wołać co roku nawet 90 dni, co będą robić.

@antywojo: ehe. uważaj :P

przeszkolenie wojskowe odbyłem w roku chyba 2007. od tamtej pory na ćwiczenia rezerwy powołany byłem.... RAZ! na tydzień (w roku 2019). dziekuję i dobranoc.

ale żeby nie było - tez uważam że akcja z tymi "pseudoćwiczeniami kończącymi się obowiązkową przysięgą" służy tylko temu żeby podbić statystyki "rezerwy aktywnej" w excelkach. jest to
przeszkolenie wojskowe odbyłem w roku chyba 2007. od tamtej pory na ćwiczenia rezerwy powołany byłem.... RAZ! na tydzień (w roku 2019). dziekuję i dobranoc.


@murison: wiesz, że to się zmieni i oni cisną na wyćwiczoną rezerwę, w przyszłym roku się spodziewaj skoro chcą mieć 200 tysięcy przećwiczonych rezerwistów. Na pierwszy ogień pójdzie aktywna, a pasywna jak my będzie uzupełnieniem
@antywojo: troche twoje podejscie o zarobkach mi nie pasuje co do obecnej sytuacj, wszyscy jebią na mundurówke ze trzeba utrzymywać ich wysokie emerytury a ty chcesz jeszcze podwyższyć im kase, żeby ta emerytura byla jeszcze wyzsza. Tak jak ktos tam napisal, pensja to jedno maja dodatki wiec wcale tak zle nie wychodza z tym wszystkim. A co do argumentu ze czlowiek po zawodówce zarabia wiecej... patrzysz na to przez jakis procent
@Eagleburger: wiesz, jakby dali zarobki po 18 tysięcy dla szeregowego, z tym, że takie wymagania to ludzie trenowaliby sami całymi dniami byle się tam dostać :D
realne jest zbudowanie armii koksów, coś jak duże navy seals
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antywojo: Gdzie cywil bez wykształcenia, bez problemu wyciąga więcej niż 4600 netto? Proszę o przykłady oprócz kierowcy tira.

Np. w legendy, że na kasie Biedronce czy Lidlu się tyle wyciąga to nie uwierzę. Być może w miastach wojewódzkich tyle dostaniesz na start ale też w to wątpię.