Wpis z mikrobloga

@Brazylia: No zajebiście- Polacy byli mięsem armatnim, np. takie Monte Cassino- na wzgórze uderzali Kanadyjczycy, Brytyjczycy i Nowozelandczycy- wzgórze nie miało żadnej wartości strategicznej- można je było ominąć, więc tamte bataliony stwierdziły, że nie będą tracić czasu, ludzi i sprzętu.
To weszły polaczki, którzy 3 razy szturmowali- dowództwo się uparło, żeby za wszelką cenę zdobyć klasztor, który nie miał dla losów wojny czy nawet lokalnego szlaku żadnej wartości i użyteczności.
Zwycięstwo
@Roquefort: @Brazylia: ( ͡° ͜ʖ ͡°) widzę mentalność niewolnika.

Tak, bycie mameją to np. zmiana pracy/zaczęcie własnego biznesu. Ja np. myślałem o drugim ale dzięki temu nie mogę być pewien czy już pierwszego miesiąca nie powiem klientom że idę się bawić karabinem xD

Ale oczywiście wszystko jest upraszczane bo ktoś nie widzi innego życia niż to które oni prowadzą xD
@Brazylia: To porównanie jest tak idiotyczne że masakra. Ktoś cię pozbawia na miesiąc dochodu, zabiera od rodziny, zmienia plany, być może powoduje upadek twojej działalności gospodarczej dla 2k żołdu. Do tego składasz przysięgę, jesteś w zasadzie ŻOŁNIERZEM. W każdej chwili mogą cię wtedy bez żadnego gadania powołać na służbę. Płacę naprawdę sporo podatków żeby państwo utrzymało armię. A to że wydaje na patologie i 15 emerytury, dopłaca gornikom do inflacji XD
@Brazylia: Zarzutka 2/10 bo odpowiedziałem. Jakbym miał firmę zostawić na miesiąc to równie dobrze mógłbym sobie strzelić w łeb na poligonie. Lepsze to niż wyruchanie na śmierć przez komornika, jak stracę płynność finansową.