Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie w jaki sposób #xtb (albo jego pośrednicy) naliczają prowizję przy wypłacie #usd na #alior walutowy?
Przy wypłacie $100 naliczyło się 0, ale przy $200 zabrali już $27.
Wypłacając $1100 również wzięli tyle samo.

Czy znaczy to, że wypłacając powyżej stu baksów zawsze odjęte będzie $27, czy może jest jakiś kolejny próg (jaki?), przy którym prowizja będzie większa?

Czy w takim razie mogę po prostu zlecić X wypłat pod rząd po $100 każda, żeby dostać 100% kapitału? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #pieniadze #waluty
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pafkoo: XTB nie pobiera prowizji, prowizję pobierają banki pośredniczące w przelewie SWIFT (tzw. banki korespondencyjne). Wysokość prowizji nie jest znana przed wykonaniem przelewu (w tym przypadku zlecenia wypłaty z XTB).
  • Odpowiedz
  • 0
@MichaelT128: To rozumiem, pytanie tylko, czy ktoś z doświadczenia wie, jak dokładnie wyliczana jest różnica między tym co na konto wysyłam, a co finalnie na nie trafia i czy XTB nie zrobi mi problemów przy próbie zlecenia kilkudziesięciu przelewów po $100 każdy ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@tommit: Jasne, rozumiem, ale jednak nie do końca. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na chłopski rozum - gdybym wysłał Tobie 100 USD, to wiem, że mój bank zabierze mi 100, a Ty wiesz, że przyjęcie tej stówki będzie również darmowe i Twoje saldo wzrośnie o 100.
Skoro z mojego konta w XTB wyrusza $X, a na alior dociera $X-y, to kto ma wiedzieć ile i dlaczego tyle ten y wynosi? Zakładam, że jednak nie jest to całkiem
  • Odpowiedz
@pafkoo: Jest to jednak ciagle dość losowe, ale są na to sposoby. Wise.com na przykład po każdym przelewie pyta cię jak szybko doszedł i ile finalnie dostałeś dzięki czemu potem mogą pokazać jakieś widełki jak uzbierają odpowiednią statystykę.
  • Odpowiedz
@pafkoo: No to teraz myk. Ja przelewalem z xtb w usd na aliora do 5k usd kilka razy. Nigdy nie mialem prowizji. Ale mam stare konto aliora bez zadnych oplat + przelewy expresowe gratis itp
  • Odpowiedz
@stylap: Z aliora? Nie. Ale wyplacalem z revolta. Nie pamietam czy cos mi pobralo. Konta walutowe teraz doldowuje albo karta platnicza z kantor.alior przez paypall albo z aion banku karta (bo przelicza po kursie visy aktualnym).
  • Odpowiedz
@stylap: Ale zasilalem konto na interactive brokers i tam trzeba wysylac do usa. Zjadlo mi troche $ w aliorze. Ale liczylem sie z tym. Chcialem miec dostep do l2 data ale nie dokonczylem ustawien
  • Odpowiedz
  • 0
@xo-xo_xo z xtb na rvoluta da się? Ktoś tutaj opisywał kiedyś sposób na pominięcie opłat poprzez założenie konta w tym samym banku co xtb chyba to był pekao? Poszukaj bo było parę miesięcy temu.
  • Odpowiedz
Skoro z mojego konta w XTB wyrusza $X, a na alior dociera $X-y, to kto ma wiedzieć ile i dlaczego tyle ten y wynosi? Zakładam, że jednak nie jest to całkiem losowe.


@pafkoo: No bo nie wiadomo jaki bank będzie pośredniczył w przelewie a przy przelewie w USD zawsze pośredniczy bank z USA.

No to teraz myk. Ja przelewalem z xtb w usd na aliora do 5k usd kilka razy. Nigdy nie mialem prowizji. Ale mam stare konto aliora bez zadnych oplat + przelewy expresowe gratis
  • Odpowiedz
  • 0
@wuwuzela1 no właśnie tam coś tłumaczyli żeby konto było w tym samym banku to wtedy chyba bez swifta miało iść. Jeszcze nie próbowałem bo póki co tylko dokładam kasę do XTB ()
  • Odpowiedz