Wpis z mikrobloga

@Grooveer: Kiedyś skazywano za mówienie, że ziemia jest okrągła, gdziś się prześladuje, za stwierdzenie, że szczepionki mogą być większym zagrożeniem, niż koronawirus.
  • Odpowiedz
@Grooveer: Na większe zagrożenie dla młodych, jak rozumiem są, nawet jakby nie było, to i tak zawsze nadrzędną zasadą musi być zasada primum non nocere i tylko obywatel po wyczerpującej prawdziwej informacji może inaczej postanowić.
Na płaskość ziemi też fabrykowano dowody, dzisiaj to samo robią nierzetelni naukowcy wmawiając skuteczność i bezpieczeństwo szczepień na sarsika.
  • Odpowiedz
@Grooveer: Tyle, że nikt do takiego tłumaczenia nie powinien być wzywany w takiej sytuacji, rolą lekarza jest mówienie prawdy, przekazywanie na rzecz pacjenta informacji zgodnie ze swoją intuicją i przy zachowaniu zasady primum non nocere.
Prawda jest taka, że wirus jest bardzo mało groźny dla osób z zadbanym układem odporościowym, cała dotychczasowa wiedza odradzała stosowanie szczepień na koronawirusy, a eksperymentowanie z nowymi technologiami szczepień w takiej sytuacji to działanie zbrodnicze.
  • Odpowiedz
@Grooveer: Skąd wiesz, że są w mniejszości skoro inkwizycja tylko czeka, aby kogoś pozbawić prawa wykonywania zawodu.
Będzie wolność słowa w zawodzie lekarza, to policzymy ilu jest rozsądnych lekarzy, przypominam, że zdecydowana mniejszość szczepi się na grypę.
  • Odpowiedz
  • 0
@KollA wiem, bo pisaliby masowe listy do MZ ze swoimi dowodami i przemyśleniami. Grypa jest o wiele mniej groźna niż Covid-19 przed wariantem Omicron.
  • Odpowiedz
@Grooveer: Dobre i to trochę rozsądku, natomiast jednym z pseudo argumentów w czasach paniki kovidowej było, że kto się nie szczepi powoduje mutowanie wirusa w sobie i tworzenie super śmiertelnych odmian, np. wskazywano na grypę "hiszpankę", też uważasz, że to bzdura?
  • Odpowiedz
@Grooveer: Na grypę szczepienia też polecają, nie sądzisz że to dość dwulicowe, że wirus grypy, który może w Tobie zmutować (zgodnie z informacjami od tych wirusologów) i stać się kolejną hiszpanką o wiele groźniejszą od kovidaka, Ty tak lekceważysz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@KollA nie słyszałem by wirusolodzy ostrzegali, że zwykła grypa może zamienić się w coś podobnego do hiszpanki bez szczepień. Fajnie jakbyś dał jakiś link jako dowód.
  • Odpowiedz
@Grooveer: Ja nie jestem od cytowania bzdur, oczywistym jest, że wirusy i tak zmutują jeśli taki mają potencjał i żadne szczepienia nie pomogą, chyba że doprowadzą do eliminacji wirusa (na grypę i sarsika takich nie ma), co w wielu przypadkach będzie z większą szkodą dla ludzi, niż zagrożenie z przechorowania.
  • Odpowiedz
@Grooveer: Piszę tylko prawdę, wirusolodzy bredzą, że szczepienia ograniczają istotnie mutacje wirusów, jeśli jest inaczej to Ty zacytuj odwrotne twierdzenia.
  • Odpowiedz
  • 0
@Grooveer: Na grypę szczepienia też polecają, nie sądzisz że to dość dwulicowe, że wirus grypy, który może w Tobie zmutować (zgodnie z informacjami od tych wirusologów) i stać się kolejną hiszpanką o wiele groźniejszą od kovidaka, Ty tak lekceważysz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@KollA nie manipuluj i nie kłam. Wirusolodzy nie ostrzegają przed drugą hiszpanką od zwykłej grypy bez szczepień.
  • Odpowiedz