Wpis z mikrobloga

ehhh, gołym okiem widać, że przez zniesienie obowiązkowej służby wojskowej u młodych mężczyzn wymarł instynkt naturalnie wykształcony u urodzonych w latach 80-90. Instynkt migania się od wojska ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś każdy kończący 18 lat wiedział co zrobić żeby nie trafić w kamasze a teraz pierwsze co robią to wielka panika w internecie i płacz

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
galonim - ehhh, gołym okiem widać, że przez zniesienie obowiązkowej służby wojskowej ...

źródło: comment_1670317380Xwyzy2Xm6DNpLoWneTa0eR.jpg

Pobierz
  • 9
ehhh, gołym okiem widać, że przez zniesienie obowiązkowej służby wojskowej u młodych mężczyzn wymarł instynkt naturalnie wykształcony u urodzonych w latach 80-90. Instynkt migania się od wojska ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś każdy kończący 18 lat wiedział co zrobić żeby nie trafić w kamasze a teraz pierwsze co robią to wielka panika w internecie i płacz


@galonim: Bo czas migania się od wojska dawno minął. Jeśli mamy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 50
@galonim: wiesz czemu jest taka panika? Bo żeby wymigać się od wojska w czasie powszechnego poboru wystarczyło zaświadczenie z byle szkoły policealnej. Bo ZSW można było odroczyć i były na to przepisy.
Obowiązkowych ćwiczeń wojskowych nie da się odroczyć nawet jak jesteś studentem dziennym.
Nie ma na to podstawy prawnej, mogą cię wezwać i masz obowiązek jechać w ciągu 14 dni, bo tak sobie ktoś wymyślił.
@galonim: wtedy to była masa policealnych szkół ale tak było trzeba być ostrożnym bo wku wtedy pracowały prawdziwe chamskie trepy i mi robili przesłuchanie że jak to najpierw policealna a teraz studia zaczynasz i dlaczego nie ukończyłeś pierwszej szkoły. W sumie po kliku wizytach WKU obrzydzili mi wojsko mocno i zawsze miałem ich za bandę debili. Z tego co widzę po wpisach na temat telefonów to uległo dużo zmianie