Wpis z mikrobloga

#accenture #it #korposwiat „Dziękuję za Pana cierpliwość, w tym momencie jednak nie będziemy mieli dla Pana odpowiedniej roli i nie chcielibyśmy już Pana dłużej przetrzymywać. Pana wiedza i doświadczenie jak również – ogólne wrażenie po spotkaniu, zostało ocenione bardzo ciepło i pozytywnie. Jendakże z powodu ograniczonej ilości miejsc nie będziemy niestety mogli w tym momencie zaproponować Panu współpracy” może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi?
  • 69
@krzywy_kanister: coś tam umiem, rozmowę techniczną jeżeli chodzi o Acc przeprowadziłem można powiedzieć na 8/10, mam swoje projekty powiązane z DE, więc nie wiem czemu się prujesz XD. No może jedynym problemem jest że uczyłem się sam, nie mam studiów powiązanych z IT
@Maly_Jasio:

Jak to pogodzić z informacją gdy na dane stanowisko, które pojawia się na linkedin pojawia się liczba co najmniej 10 kandydatów na to stanowisko pracy?

1) Nie na każde stanowisko jest tylu kandydatów

2) Spora część CV to ludzie którzy masowo aplikują wszędzie mimo że nie mają kwalifikacji i nawet nie przeczytali ogłoszenia
@wacinski: no dokladnie przeprowadziles na 8/10 dlatego chciales 4k brutto i ciebie nie zatrudnili. nadal nie napisales co potrafisz ani czym sie wczesniej zajmowales, jak sie uczyles. no patrz uczyles sie i sam i nie masz studiow IT czyli jak setki innych osob z ktorymi konkurujesz o tylko jedno stanowisko, nie mowiac o studentach czy osobach z doswiadczeniem (tak sa tacy so chca przejsc z helpdesku czy sprobowac zajac sie czyms
@chinski_pierozek i znowu pudło xD mój brat pracuje w accenture od ponad 5 lat i jest tak, że ci którzy pracują dłużej potrafią rzucić kwitem żeby dostać podwyżkę albo odejść i wrócić po kilku miesiącach żeby dostać więcej jako NJ, ogólnie accenture to jeden wielki rak, takie tam masz widełki xD

@chinski_pierozek tak tak, wcale nie dają mniej niż 6k xD dają tylko 15k, nie mniej, nie więcej. Każdemu! I milion premii,
@chinski_pierozek a i nie pisz do mnie więcej xD nie chce z Tobą dyskutować. Przejrzałem Twój profil. Rok temu zastanawiałeś się nad consultingiem w EY/delloite/accenture, teraz wielki IT i znawca standardów na rynku pracy. W dupie byles i gówno widziałeś, elo, EOT ( ͡º ͜ʖ͡º)
@m76859: korpo jak u janusza, nie zawsze bedzie sensownie. przez kiepskie podwyzki doswiadczenie osoby seniorzy zarobia mniej niz swiezaki czy osoby z niewielkim doswiadczniem i tak sie toczy zabawa z zatrudnianiem nowych osob.
albo osoby ktore przechodza z korpo a do korpo b zeby wrocic do korpo a, w efekcie majac wieksza podwyzke niz by zostali w jednej firmie caly czas.
@m76859:

mój brat pracuje w accenture od ponad 5 lat

Szkoda że nie wspomniał że dla wszystkich pracowników jest dostępna tabelka z minimalnym wynagrodzeniem na danym levelu xD reszta wysrywu nie na temat więc nie komentuję

Mam za sobą pracę w pwc i koleżankę która pracuje w KPMG. Jeszcze rok temu miała zawrotne 5100 po podwyżce z 4700

Mówiłem o nowych osobach, wiadomo że starzy pracownicy jeśli się zasiedzą to mają
@wacinski: @wacinski: nie oznacza, ze nastepnym razem bedzie mniej osob albo w ogole sie dostanie. zaproszenie na rozmowe to jak pojscie na randke, oznacza tylko propozycje sprawdzenia. mi na przyklad w jednej firmie potrafili dac znac dopiero po 2 miesiacach, ze wakatu nie ma pomimo tego, ze informacja miala byc po 2 tygodniach, innym razem oferta byla dopiero po 3 miesiacach a kolejnym razem nie minal tydzien, chociaz to mogly
@masz_fajne_donice: problemu nie mam, tylko chciałem się zapytać czym to było usytuowane, może na wykopie ktoś miał takie okoliczności bo z treści emaila nie można stwierdzić czy znalazł się lepszy kandydat czy np. moja stawka była za wysoka