Wpis z mikrobloga

#accenture #it #korposwiat „Dziękuję za Pana cierpliwość, w tym momencie jednak nie będziemy mieli dla Pana odpowiedniej roli i nie chcielibyśmy już Pana dłużej przetrzymywać. Pana wiedza i doświadczenie jak również – ogólne wrażenie po spotkaniu, zostało ocenione bardzo ciepło i pozytywnie. Jendakże z powodu ograniczonej ilości miejsc nie będziemy niestety mogli w tym momencie zaproponować Panu współpracy” może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi?
  • 69
@chinski_pierozek tak, wolajcie od razu 15k xD chłop nie ma doświadczenia, nie wiadomo też jak z wiedzą/wykształceniem a taką kasę każesz wołać.
W wielkiej czwórce(to chyba definicja ogromnego korpo jak każde zatrudnia z 6k osób w Polsce) osobom po studiach po 6-8 miesięcznym stażu dają 5-6k brutto i tu mówimy o działach gdzie trzeba mieć zdolności analityczne i łeb na karku.

Sam pracuje w płacach i już przerabiałem różnych klientów, młodziki pracujące
@krzywy_kanister:

bez przesady, nie kazdy w korpo dostaje 6-8k zwlaszcza poza warszawa i innymi duzymi miastami.

Nigdzie nie napisałem że każdy w korpo dostaje 6-8k. Za to napisałem, że żadne ogromne międzynarodowe korpo nie zatrudnia data engineerów za mniejsze pieniądze (z resztą, niezależnie od pozycji i branży to raczej już tylko praktykanci dostają mniej)

Tak jak myślałem, tylko słodkie słowa na pocieszenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@
@m76859: fajny wysryw, ale firma do której OP aplikował ma sztywno określone widełki na każde stanowisko (jak każde korpo tego kalibru), które zaczynają się dużo wyżej i nie zaproponwaliby mu pracy za 4k. Jedynym skutkiem podania oczekowań w tej wysokości jest red flag dla rekrutera z takiej firmy. To o czym napisałeś miałoby zastosowanie gdyby aplikował na staż/praktyki.
@chinski_pierozek: jak gosciu nie ma zadnego doswiadczenia (w IT, co dopiero na stanowisku wiec z wiedza tez jest kiepsko) to prawdopodobnie nie kwalifikuje sie nawet na juniora co dopiero praktykanta.
a opowi nic nie zaproponowali, moze od tego zacznijmy. to pisanie o stazach i praktykach tez jest dobre, no to konkuruj z osobami ktore aplikuja na juniora, studentami, naiwnymi po bootcampach (chyba, ze op jest jednym z nich).
Btw, @m76859:

osobom po studiach po 6-8 miesięcznym stażu dają 5-6k brutto i tu mówimy o działach gdzie trzeba mieć zdolności analityczne i łeb na karku.

W big 4 nie dają już mniej niż 6k brutto (przynajmniej w warszawie) i tam jest masówka jak sam wskazałes. Ambitniejsze osoby idą do consultingu, gdzie na start jest 7-10k+ w zależności od działu. Poza tym Accenture > big 4 ( ͡° ͜ʖ
jak gosciu nie ma zadnego doswiadczenia (w IT, co dopiero na stanowisku wiec z wiedza tez jest kiepsko) to prawdopodobnie nie kwalifikuje sie nawet na juniora co dopiero praktykanta.


@krzywy_kanister: Grubo pojechałeś. Po to są praktyki, żeby nabyć doświadczenie.
@krzywy_kanister: mam wystarczające umiejętności do pracy na tym stanowisku, prawie wszystkie oczekiwania spełniłem jeżeli chodzi o ofertę pracy (no nie posiadam akurat pierwszego doświadczenia w projektach komercyjnych).
@Maly_Jasio: Raczej sam grubo pojechales, na praktyki czy staże aplikuja ludzie ktorzy chca sie przebranzowac czy studenci z wlasnymi projektami.
@chinski_pierozek: Hindusi czesto bardziej przeszkadzaja niz pomagaja. Mnie martwi, ze poza tym skokiem na "programistow 15k", na innych stanowiskach jakis project managerow czy leaderow sa osoby ktore nie maja zadnego pojecia w IT, maja negocjowac, rozmawiac z klientem, rozmawiac z osobami technicznymi a nawet nie wiedza na czym polega projekt.
@chinski_pierozek: To ciekawy temat. Jak to pogodzić z informacją gdy na dane stanowisko, które pojawia się na linkedin pojawia się liczba co najmniej 10 kandydatów na to stanowisko pracy?

To znaczy, że albo linkedin uszukuje z tą ilościa kandydatów, albo że na to stanowisko zaaplikowało 20 Hindusów i żaden Polak?
@chinski_pierozek: mozesz zejdz ze mnie, zadalem pytanie i nie odpowiedzial. oczywiscie, ze nie mozna co nie oznacza, ze kazdy znajdzie prace czy w ogole wejdzie w IT. Zwlaszcza, ze OP mi nie odpowiedzial tylko napisal, ze ma wystarczajace umiejetnosci (no ale dziwnym trafem go nie zatrudnili) na stanowisko ktorego podal tylko nazwe bez szczegolow czy opisu stanowiska.
@Maly_Jasio: przeciez ludzie aplikuja nie tylko na linkedin albo ktos kliknie i nic