Wpis z mikrobloga

@kubenqqqq: Wydaje mi się, że chodzi o względy bezpieczeństwa . Z tego co widzę, akumulatory 18650 ważą ok 45-47g, do tego dochodzi elektronika, pewnie ważyłoby to ze 100g, Niewiele więcej, więc może dało by się tak zrobić . Ale przypuszczam, że producent DJI chciał uniknąć sytuacji, zalania rynku akumulatorami niefirmowymi, innych producentów, często kiepskiej jakości. Pewnie by powstały firmy, które by produkowały, czy regenerowały. O ile takie rzeczy można robić przy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kubenqqqq: aku do mini jest robione na 2x 18650. A wagę ma taką a nie inną, żeby całość ważyła poniżej 250g, że względu na przepisy. Przy takiej wadze nie trzeba mieć kursu i licencji, a wystarczy zwykła rejestracja
@kubenqqqq: już nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że tam są ogniwa HV, więc mają niższą nominalną pojemność przy wyższym napięciu. De facto mogą latać dłużej, bo magazynują więcej energii. Możesz być pewien, że DJI sobie wszystko dobrze policzyło i cena samego aku miała drugorzędne znaczenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kubenqqqq: zaznaczę że mogę się mylić, ale ogniwo 18650 to Li-on a bateria w dji to Li-po, jak w innych wszelakich zabawkach RC. Głównie tu raczej chodzi o wydajność prądowa, Lion nie jest w stanie szybko oddać tyle prądu ile Lipo
@mike3e: No chyba jednak nie masz racji. Baterie do mini 2 nie są robione z ogniw 18650, chociaż tak by się mogło wydawać po rozmiarach. Tutaj masz filmik z rozbiórki fabrycznej baterii do mini2
kecajek - @mike3e: No chyba jednak nie masz racji. Baterie do mini 2 nie są robione z...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kecajek: pomyliła mi się bateria mini 1, która jest na 18650. To ma zresztą drugorzędne znaczenie, bo ważna jest gęstość energii, napięcie, jej chemia itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kubenqqqq: 30A dla 3Ah to 10C prądu rozładowania. Dla drona kapkę mało w pikach. Serio DJI to policzył i im wyszło to co wyszło. Przy budowaniu własnego drona też trzeba policzyć stosunek ciągu do masy itp. A jakbyś chciał poeksperymentować z innym zasilaniem to nic z tego, bo baterie mają kodowany interface, więc nie podłączysz innej do bms'a.
@kubenqqqq: @kecajek: @mike3e: tak jak piszecie, najpoważniejszym limitem jest 249g. Dla mini3 jest bateria+, która przekracza ten limit (2453 mAh vs 3850 mAh, odpowiednio 34 i 47 minut lotu 'laboratoryjnego'). Pamiętajcie też, że drony z certyfikacją C0 i C1 muszą być zasilane prądem o maksymalnym napięciu 24V.
Do tego baterie Dji są właściwie tak dobrze wykonane, mając całkiem niezłą cenę, że raczej nikomu nie opłaca się ich podrabiać. Do
belu_p - @kubenqqqq: @kecajek: @mike3e: tak jak piszecie, najpoważniejszym limitem je...

źródło: comment_1670421928FTbjdOn4M4Eb4yD85fa8BX.jpg

Pobierz