Wpis z mikrobloga

jak zgodnie z przepisami powinny byc ksiegowane zakupy online np. allegro 30 listopada, a faktura wystawiona 1 grudnia? klient kupuje wieczorem 30, przez payu. ja wystawiam fakture 1 grudnia, wysyłam 1 grudnia paczke, on dostaje np. 2 grudnia. wyczytałem gdzies na grupie, ze rzekomo sa kontrole i trzeba robic jakas koretke tego listopada i przeniesc te fakture z grudnia. mowie akurat o fakturach np. imiennych itd. data obowiazku podatkowego to data otrzymania płatnosci, a podobno us traktuje wplate na payu jak na konto bankowe.

#ksiegowosc #firma #ecommerce
  • 49
@niegwynebleid: nie prowadzę rozrachunków, zastanawiam się jak to ogarnac, moge generowac w subiekcie rejestry sprzedazy z data wystawienia dokumentu lub data obowiazku podatkowego (takie filtry), na pewno przydałby sie jakis wydruk wszystkich transkacji opłaconych ostatniego dnia, ale wtedy kurna trzeba to leciec ręcznie i sprawdzać...
@normanos: bo nie mam automatu, ktory wystawia faktury jak leci po platnosci. automatem wystawiam do wybranych transakcji. automat o jakim mowisz przysporzyłby wiecej kłopotow, bo czasami cos sie nie zgadza, brak stanow itd, cos trzeba zmienic.
@normanos: wszystko spoko. jak dziala i tak macie zorganizowane to ekstra. ale skoro masz kilkadziesiat k transakcji miesiecznie, to w tej jednej minucie przed północą moesz ich miec wiecej niz ja w całym ostatnim dniu. tak czy siak, jesli tez tego nie przerzucacie na poprzedni miesiac to mandat sie nalezy za nieterminowe rozliczanie podatkow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@normanos: problemów brak, bo ktoś to kontrolował, tak dokładnie to? Czy tak po prostu sobie klikacie i nikt nie wpada się zainteresować ;)

Ogólnie żeby ktoś to wychwycił, to musi wpadać na kontrolę w tym konkretnym celu.
@kuncfot: nie wiem, nie wnikam, pytanie bardziej do działu księgowości ;)

za rok będziemy wszyscy wystawiali FV w globalnym systemie ministerstwa fin. to dopiero będzie ciekawie jak im coś padnie (co chyba jest oczywiste xD).
@kuncfot: to już kwestia implementacji i tego kto co i jak. jeden bezpośrednio, drugi przez api, trzeci przez programy, czwarty przez SaaSy etc. co nie zmienia faktu, że musi trafić w globalny system gdzie dostanie unikalny numer i date ;) pożyjemy, zobaczymy jak to będzie działało ostatecznie. na razie więcej pytań niż odpowiedzi :/
@MQs: ale wtedy data zakończenia dostawy to dzien, w ktorym wydaje paczke do rak kuriera chyba? a nie moment kiedy klient ja fizycznie dostaje do swoich rąk. czyli jak kasę dostałem 30 listopada, to te dane ktore sa na screenie są niepoprawne?