Wpis z mikrobloga

Dosyć zabawne w tym całym p---------u jest to, że ja ładnych parę lat temu dostałem już kartę mobilizacyjną. XD

Wiecie, taki świstek wysyłany rezerwistom (odbębniłem szkolenie na studiach by nie iść na 9 miesięcy w kamasze, yup, stary pryk here) informujący o tym, że w razie W masz się stawić w ciągu X dni w tej i tej jednostce.

Nie wiem jak oni chcą to egzekwować i w ogóle bo ja ten papier albo dawno zgubiłem, albo po prostu w-------m i nie mam już zielonego pojęcia co tam było napisane. XD

To jest dla mnie jakaś abstrakcja, że pewnego dnia dostajesz papier i masz później pół życia pamiętać co masz ze sobą uczynić jak już przyjdzie ci bronić ojczyzny, a jak tego nie zrobisz bo nie pamiętasz czego oni sobie tam zażyczyli to idziesz siedzieć. XD
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krupier: Przecież w razie W każdy zdolny do czynnej służby wojskowej musi się stawić w tej i tej jednostce, jeśli dostanie wezwanie. I to będzie decyzja wojska. Po co Tobie taki papier.
  • Odpowiedz
Przecież w razie W każdy zdolny do czynnej służby wojskowej musi się stawić w tej i tej jednostce. I to będzie ich decyzja. Po co Tobie taki papier.


@speed_i: bez karty mobilizacyjnej nie musi bo i nawet nie wie gdzie.
  • Odpowiedz
@Krupier: No tak, ale karta mobilizacyjna to raczej fikcja, bo nikt nie będzie karał za niestawiennictwo na podstawie samego posiadania karty mobilizacyjnej. Wtedy Cię powołają, dostaniesz wezwanie i dopiero wtedy będziesz musiał pójść.
  • Odpowiedz
@speed_i: no, ale właśnie sens karty mobilizacyjnej jest taki by już ponownie nie wysyłać wezwań i nie tracić na to czasu bo rezerwista już wie co ma w takiej sytuacji robić i gdzie się stawić.
  • Odpowiedz
Reszta czekałaby na papier.


@speed_i: no i by się nie doczekała i zostałaby pociągnięta do odpowiedzialności. XD

Przecież o to mi od początku chodzi opisując ten absurd.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: A jak Ty sądzisz? Co zrobią komuś kto nie postąpi zgodnie z tym co powinien zrobić na podstawie karty mobilizacyjnej. Ja myślę, że przyślą wezwanie / doprowadzą do jednostki i na tym się skończą konsekwencje, jeśli żołnierz będzie już dalej współpracował.
  • Odpowiedz
@Krupier: Przydział mobilizacyjny ma jednak sens, bo w razie W wielu postąpi tak jak jest w karcie, więc to przyspieszy mobilizację. A szybkość w razie mobilizacji jest istotna.
  • Odpowiedz
@Klawiatur: Mobilizację ogłasza za pośrednictwem publicznych środków przekazu Prezydent RP i posiadacz karty mobilizacyjnej powinien zareagować stawiennictwem w jednostce.
  • Odpowiedz