Wpis z mikrobloga

@Badyl69: @yetix: Nie, po złożeniu przysięgi nadal jesteś w rezerwie pasywnej. W rezerwie pasywnej jesteś zgodnie z ustawą zarówno przed, jak i po przysiędze. W rezerwie aktywnej znajdziesz się tylko gdy wyrazisz taką wolę.

Rezerwa aktywna różni sie od rezerwy pasywnej tym, że aktywną można powoływać częściej na ćwiczenia, ale dostaje większe pieniądze.
  • Odpowiedz
@Badyl69: @yetix: Zgodnie z ustawą Twoja sytuacja przed i po ćwiczeniach jesteś rezerwistą pasywnym, a w czasie ćwiczeń jesteś żołnierzem rezerwy pasywnej.

Z ustawy nie wynika, że wypowiedzenie przysięgi cokolwiek zmienia. Za odmowę jej złożenia można natomiast zostać ukranym.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@yetix co ty #!$%@?...wzywają na rozmowę a nie na ćwiczenia.
My ten proces planujemy już na pierwszy kwartał przyszłego roku, a wezwania wysyłamy gdyż zdajemy sobie sprawę, że one trafiają do ludzi, którzy nigdy w wojsku nie byli. Częstokroć panuje takie przekonanie, że jeżeli ktoś w wojsku nigdy nie był to do tego wojska nie trafi. Wysyłamy więc wezwania, by takiego człowieka poznać osobiście i z nim porozmawiać. Do tego wytłumaczyć
  • Odpowiedz
ale po rozmowie mogą uznać że nie warto.


@Badyl69: funfacty: odbycie serii piętnastu rozmów z wypokami od "ja nie chcę do woja, ukręcą mi wora, a po przysiędze wyślą do kambodży" uprawnia szefa WCR do wzięcia wolnego na tydzień.

Żeby nie ocipiał.
  • Odpowiedz
@Badyl69: na rozmowę po której wręczane są wezwania na ćwiczenia. Może i tłumaczą co się będzie działo, ale co to zmienia odnośnie ćwiczeń? Po rozmowie nie zwalniają z nich tylko dostajesz kwit do jednostki z datą i godziną.
Posłuchaj wywiadu który jest w tym artykule dostępny, gość wprost mówi że wzywają żeby wytłumaczyć że będą wezwani na ćwiczenia a nie żeby ich ocenić czy powinni w nich uczestniczyć !!

@
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Davidozz no dobrze niech sobie wzywają samotnych bezrobotnych mieszkających z rodzicami. I tak to będzie najlepsze co ich spotka.
Reszta co ma pracę i rodzinę na głowie na spokojnie się z tego wymiksuje w normalny legalny sposób.
  • Odpowiedz