Wpis z mikrobloga

@Siateczkasrodplazmatyczna: A jakbyś z nim rozmawiał to jak byś to powiedział? Napisz tak samo.

Szanowny Panie deweloperze reprezentujący firmę X zgodnie z umowa paragraf A punkt B za roczne opóźnienie przysługuje mi kara umowna w wysokości Y. W związku z tym proszę o zapłatę tej kary w terminie N dni na konto bankowe XYZ

Tak można napisać jakiekolwiek pismo i będzie git
@Karoleer najprawdopodobniej bo już byla gatka typu covid, ceny materiałów, wojna itd. Generalnie to mała kwota ok 2 k ale czytałem trochę w internecie że mam prawo ubiegać się o odsetki ustawowe gdyż deweloper by takowych żadał ode mnie gdybym nie wywiązał się z wpłaty transzy. Chodzi o to że umowa dew ma być równa pod wzgledem kar dla dewa jak i kupującego. Istnieje w ogóle jakaś szansa żeby wygrać w sądzie
@Siateczkasrodplazmatyczna: to odsetki, czy kara umowna? bo to są dwie zupełnie różne sprawy. Co do szans - zależy od konkretnego przypadku i postanowień umownych. Wygrałem wszystkie tego rodzaju sprawy prowadzone w imieniu moich klientów, z jednym wyjątkiem - ale tutaj weszła apelacja i zobaczymy jaki będzie ostateczny rezultat.