Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję że trener Michniewicz zostanie z nami co najmniej na eliminacje mistrzostw Europy. Pytacie mnie "dlaczego?", a więc mówię:

* przejął kadrę w bardzo trudnym momencie, po ucieczce portugalskiego bajeranta, który zostawił kadrę bez stylu, zgrania i niczego

* wygrał z nią awans na mundial z zawsze groźną Szwecją

* trener Michniewicz nic do tej pory nie przegrał istotnego: awansował na mundial, nie spadł z dywizji A Ligi Narodów, wyszedł z grupy mistrzostw świata

* powinien dostać uczciwą szansę budowy własnej drużyny, nie od meczu o życie do meczu o życie, tylko w dłuższym okresie czasu, z realną szansą na budowę własnego stylu

* nikt lepszy tak naprawdę nie jest dla nas dostępny. Z zagranicznych trenerów nikogo spoza średniaków typu Sousa albo van den Brom polska reprezentacja nie zainteresuje; z polskich jedynymi sensownymi kandydatami są Skorża albo Papszun. Ten pierwszy podjął pracę w Japonii, drugi jest nie do wyjęcia na razie moim zdaniem

* Michniewicz jest po prostu dobrym trenerem, potrafi przygotować zespół pod konkretnego przeciwnika, w przeciwieństwie do starszego pokolenia polskich szkoleniowców nie ma gwoździa w mózgu i cały czas się uczy

#mecz #pilkanozna #reprezentacja
  • 32
  • Odpowiedz
* trener Michniewicz nic do tej pory nie przegrał istotnego: awansował na mundial, nie spadł z dywizji A Ligi Narodów, wyszedł z grupy mistrzostw świata


@marcelus: xdd
Holandia, Holandia, Belgia, Argentyna, Francja. Powodzenia :)

* Michniewicz jest po prostu dobrym trenerem, potrafi przygotować zespół pod konkretnego przeciwnika, w przeciwieństwie do starszego pokolenia polskich szkoleniowców nie ma gwoździa w mózgu i cały czas się uczy

Meksyk został rozklepany
  • Odpowiedz
@marcelus: Ten styl już zaprezentował, podziękujemy.
Sami piłkarze już powiedzieli wystarczająco na ten temat.
Lewandowski

Do tego jest potrzebna radość z grania, a radość jest wtedy, kiedy się gra, by wygrać. Jak się gra taktykę obronną, to tej radości nie
  • Odpowiedz
Zieliński

Powinnismy wykorzystywać umiejętności takich pilkarzy jak ja, Lewy, Milik. Mamy gości, mamy gaz. Dla mnie ta reprezentacja powinna grać jak dziś. Nie mamy się czego bać.


@smialson: z Meksykiem byłyby 3 punkty. Tam Krychowiak widzę jedyny się cieszy z tuptania w środku pola
  • Odpowiedz
@marcelus: awans na mundialu wywalczyły nam wyniki z grupy i litość Argentyny a nie strategia Czesia. Fajnie było wyjsc z grupy ale trzeba być debilem żeby widzieć w tym zasługę trenera czy naszej gry. Czesiowi sprzyjał los. Ziobro pomysłu i brak jaj- taki jest Czesiu.
  • Odpowiedz