Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję że trener Michniewicz zostanie z nami co najmniej na eliminacje mistrzostw Europy. Pytacie mnie "dlaczego?", a więc mówię:

* przejął kadrę w bardzo trudnym momencie, po ucieczce portugalskiego bajeranta, który zostawił kadrę bez stylu, zgrania i niczego

* wygrał z nią awans na mundial z zawsze groźną Szwecją

* trener Michniewicz nic do tej pory nie przegrał istotnego: awansował na mundial, nie spadł z dywizji A Ligi Narodów, wyszedł z grupy mistrzostw świata

* powinien dostać uczciwą szansę budowy własnej drużyny, nie od meczu o życie do meczu o życie, tylko w dłuższym okresie czasu, z realną szansą na budowę własnego stylu

* nikt lepszy tak naprawdę nie jest dla nas dostępny. Z zagranicznych trenerów nikogo spoza średniaków typu Sousa albo van den Brom polska reprezentacja nie zainteresuje; z polskich jedynymi sensownymi kandydatami są Skorża albo Papszun. Ten pierwszy podjął pracę w Japonii, drugi jest nie do wyjęcia na razie moim zdaniem

* Michniewicz jest po prostu dobrym trenerem, potrafi przygotować zespół pod konkretnego przeciwnika, w przeciwieństwie do starszego pokolenia polskich szkoleniowców nie ma gwoździa w mózgu i cały czas się uczy

#mecz #pilkanozna #reprezentacja
  • 32
  • Odpowiedz
* trener Michniewicz nic do tej pory nie przegrał istotnego: awansował na mundial, nie spadł z dywizji A Ligi Narodów, wyszedł z grupy mistrzostw świata


@marcelus: xdd
Holandia, Holandia, Belgia, Argentyna, Francja. Powodzenia :)

* Michniewicz jest po prostu dobrym trenerem, potrafi przygotować zespół pod konkretnego przeciwnika, w przeciwieństwie do starszego pokolenia polskich szkoleniowców nie ma gwoździa w mózgu i cały czas się uczy

Meksyk został rozklepany
  • Odpowiedz
@marcelus: Ten styl już zaprezentował, podziękujemy.
Sami piłkarze już powiedzieli wystarczająco na ten temat.
Lewandowski

Do tego jest potrzebna radość z grania, a radość jest wtedy, kiedy się gra, by wygrać. Jak się gra taktykę obronną, to tej radości nie ma.


Zieliński

Powinnismy wykorzystywać umiejętności takich pilkarzy jak ja, Lewy, Milik. Mamy gości, mamy gaz. Dla mnie ta reprezentacja powinna grać jak dziś. Nie mamy się czego bać.
  • Odpowiedz
Zieliński

Powinnismy wykorzystywać umiejętności takich pilkarzy jak ja, Lewy, Milik. Mamy gości, mamy gaz. Dla mnie ta reprezentacja powinna grać jak dziś. Nie mamy się czego bać.


@smialson: z Meksykiem byłyby 3 punkty. Tam Krychowiak widzę jedyny się cieszy z tuptania w środku pola
  • Odpowiedz
@marcelus: awans na mundialu wywalczyły nam wyniki z grupy i litość Argentyny a nie strategia Czesia. Fajnie było wyjsc z grupy ale trzeba być debilem żeby widzieć w tym zasługę trenera czy naszej gry. Czesiowi sprzyjał los. Ziobro pomysłu i brak jaj- taki jest Czesiu.
  • Odpowiedz