Wpis z mikrobloga

Co tu się #!$%@?ło w ogóle xD RX 6800 karta często tańsza o parę stówek #!$%@?ła na śniadanie RTX 3070 Ti które żre 100W więcej, podczas premiery RTX 3000 myślałem, że Radeony się nie podniosą ale teraz widzę że w ogóle za kolejne 2 lata 3070 będą do zaorania bo w 2k gier nie uciągną gier AAA przez biedacki VRAM cięcia na teksturach. Tu będzie większa różnica niż rx 290 vs gtx 780 ti.
#nvidiacwel #nvidia #kartygraficzne #pcmasterrace
UczesanyPedryl - Co tu się #!$%@?ło w ogóle xD RX 6800 karta często tańsza o parę stó...

źródło: comment_1670160778z3TUQmrrsqieWrYGzozG2e.jpg

Pobierz
  • 12
@UczesanyPedryl: kilka szczegółów. Ray traycing oraz dlss to jest w sumie powód dla których warto brać nvidie. Chociaż właśnie świeżo zakupiłem 6800 xt z myślą o 3440x1440


@Linijkarz_z_Lotusa: Tylko po co DLSS jak w RXie bez gorszej jakości obrazu masz już więcej klatek? otrzymujemy coś co RX oferuje natywnie RT to ok ale w zamian za lepsze odbicia wymieniamy jakość tekstur i przy 8gb prawdopodobnie przynajmniej o 2 wcześniej wymuszony
wszystko sie rozbija o ray-tracking ktory sie pojawia coraz czesciej w grach.


@znkk:
Pojawia się, ale wciąż jako ciekawostka i ficzer, a nie wymóg. Globalnie to gry mobilne dominują w zarabianiu $ (~50% rynku), potem konsole (~30%) i PCty (~20%).

RT nVidia zaczęła mocno promować koło generacji 2000, gdzie dopiero koło 3000 miało to sens. O sprzedaży serii 4000 ciężko mówić bo wychodzi. W steam survey można przejrzeć jakie karty dominują.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qrak01: w % wyliczeniach trzeba wziąć pod uwagę jeszcze to że jak kogoś stać na 3080 to prawdopodobnie kupi więcej gier już ktoś kto nadal siedzi na 1060. Więc mniejsza ilość posiadaczy mocnych kart i tak może generować większość sprzedaży
@carving85:
Będąc całkowicie szczerym: nie mam pojęcia co robią ludzie z kartami. Jak np. 4090 - grają na tym, czy pracują?

Ze 100% pewnością mogę pisać tylko o sobie: mam 6900, która niby powinna coś na RT ciągnąć, a nawet nie próbowałem. Gram w MMO, ogrywam tytuły które mi wcześniej muliły w 1440p (albo nie były osiągalne), ale RT mnie kompletnie nie obchodzi. Trzeba by ankiety wśród posiadaczy kart "RT ready"
@qrak01: no ja np w takim cyberpunku wybrałem granie z odpalonym RT ale za to z fpsami w okolicach 55-60 mając kartę 3080.
I tak, na pewno jest to dość mocno indywidualna sprawa i trochę szkoda że steam nie daje takiej ankiety ale o ustawieniach na jakich gracze grają.
@UczesanyPedryl: mialem 6800xt zamienilem na 3070ti, niestety jak kolejny raz #!$%@? ci gierke i masz odpalone adrenalin 17 razy w pasku zadan cytujac klasyka "już mialem dosyć tej #!$%@?". akurat trafilo sie 3070ti w dobrej cenie i jest. Prawda jest taka ze radeon to loteria jezeli chodzi o sterowniki 8 zadziala 2 nie, a nvidia dziala 10 na 10 razy wiec niestety dr Lisa Mission Failed We'll Get Em Next Time