Wpis z mikrobloga

Nie mógł bym iść do woja, przyznaje.. po prostu się boję.
Ale ten cały pobór trochę mi nie pasuje... Czy na takie ćwiczenia nie powinni brać typowych zadeklarowanych rezerwistów oraz terytorialsów? Po cholere im introwertyk student informatyki który nigdy w życiu karabinu nie trzymał i nawet mu przez myśl nie przeszło że chce iść do wojska. Takie rzeczy powinno się robić gdy istnieje realne zagrożenie całego państwa.
Jak ktoś nie chce, a przekonasz go siłą, to jaki będzie z niego żołnierz?

Dziwna akcja strasznie.
#obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 11
@K-S-: No cała ta akcja trąci mi czymś. Miałem ojca w woju zawodowym, ma kontakty do lokalnego komendata. Sam mówi że w poniedziałek zadzwoni moze się czegoś dowie. (wiem brzmi to troche jak ,,więcej info po 16" ale no tak jest xdd)
@Hoshposh: Moja osobista opinia jest taka, że zmieniła się ustawa, teraz pozwala brać ludzi w tzw. rezerwie pasywnej. Ktoś mądry inaczej z WCR Sieradz (bo tylko tam na razie to się dzieje, przynajmniej z tych bardziej wiarygodnych) postanowił wysyłać powołania dla ludzi po technikach/politechnikach/uczelniach medycznych.
Nie mniej trzeba to nagłośnić i sprawić, aby w końcu sprawą zajęły się mainstreamowe media, bo większość osób nie zdaje sobie sprawy, że wojsko pozwala ich