Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad sposobem księgowania różnic walutowych na ryczałcie. Powiedzcie mi, bo do tej pory robiłem tak że miałem osobne kolumny w excelu przy każdym dowodzie wewnętrznym (kurs kwoty otrzymanej, data oraz roznica jaka wyszła). Potem wpisywałem to w ewidencję, w sposób taki że - najpierw wypisałem same sprzedaże i niżej dowody wewnętrzne ale w kolumnie zapisalem „Nr dokumentu na podstawie którego dokonałem wpisu” jako właśnie ten ze sprzedaży czyli wpisując go drugi raz w kolumnie za dany miesiąc (nie wystawiałem nowego)). Przychod i kwota opodatkowana tu już w zależności czy na (+/-), w uwagach wspomniane ze różnica walutowa i kurs i tak rozliczane. taki sposób jest właściwy, czy jednak powinienem robić to inaczej? #jdg #firma #podatki
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dustaf1: W aplikacji Infakt wybieram nowy dowód wewnętrzny i wpisuje daty, kwoty i kursy i księguje że stawką ryczałtu taka sama jak faktura. Księguje na koniec miesiąca, jedna pozycja per waluta-stawka ryczałtu
@zibizz1: Okej ja prowadzę akurat narazie to papierkowo, czyli powinienem to zaksięgować jednym nowym DW za cały miesiąc i tu odrębnie dolar funt i euro - u Ciebie tez to tak w DW wyglada? A co byś powiedział o tym jak robiłem to do tej pory, poprawiać to? Ja zamieszczałem w ewidencji każdy dzień w którym powstała roznica z tym ze nie ksiegowalem jako nowy dokument, tylko wpisywałem drugi raz nr
Pobierz Dustaf1 - @zibizz1: Okej ja prowadzę akurat narazie to papierkowo, czyli powinienem t...
źródło: comment_1670053527ZjLxKGSz6w4gZCG5XWwdoD.jpg
@zibizz1: Ok czyli musze wszystko skorygować bo nie wydałem oddzielnego dokumentu dla tych różnic. Przejdę na infakt tak mi się wydaje. Ja prowadzę ewidencje przychodów ta dla ryczaltowcow, tez wchodzi przymus ze komputerowo? A dokumenty wewnętrzne/faktury nadal musiałbym drukować czy tez może być wszystko na komputerze?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dustaf1: https://marzenastepien.pl/blog-obowiazek-elektronicznego-prowadzenia-i-przesylania-ksiag-rachunkowych,-pkpir-i-ewidencji-podatkowych-od-2023-roku

KPIR i księga przychodów. Pozostałe chyba można papierowo ale moim zdaniem to nie ma sensu.
Fakturę jak wystawiasz w programie to natychmiast ląduje w księdze w odpowiednich rubrykach. Dowód wewnętrzny tak samo. Księgowość z programem w prostej JDG zajmuje 15 minut miesięcznie jak już się nauczysz co i jak.