Wpis z mikrobloga

Pytanie do właścicieli #motocykle #ducati Monster, dajmy na to 800ki: podoba mi się ta maszynka ale kolega mnie przekonuje, że to koszmarne drogie w serwisowaniu w stosunku do Yamahy czy nawet BMW (?). Będę brał używkę gdzieś od 2015 roku.
Może mnie ktoś doinformować wiedzą z doświadczenia?
  • 31
@mitchumi: drogo to było serwisować Ducati 15 lat temu, jak nie było dealera w kraju, części zamawiało się z Włoch bezpośrednio po bandyckich stawkach, a na całą Polskę było łącznie dwóch, może czterech mechaników co się na Desmo wyznają i nie są paprakami dokumentnymi, dziś motocykl jak każdy inny, w razie czego jest dostęp do części, Desmo to już rozpoznany motor etc. Jak ci się podoba to bierz, jeździj i ciesz
@mitchumi: Mój dobry kolega jest fanem Duców i twierdzi że to #!$%@? :-)

No chyba że ktoś słucha ASO jak prosię grzmotu ale wtedy w każdej marce go przerobią :-)
Owszem, pasek rozrządu to nie jest coś z czym się igra i o elektrykę trzeba zadbać.

Gx
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Man_of_Gx: ale to są rzędy setek czy tysięcy te paski?
Bo ja na hobby to nie nie mam zamiaru oszczędzać i kilka stów mi lata ale jak by to było sama eksploatacja rocznie z 3 000 to już gorzej =)
Dzięki za wpis
@mitchumi: co ileś tys. km masz wymienić pasek i go wymieniasz.
A, jeszcze warto wentylowaną pokrywę założyć na suche sprzęgło w bonusie pół dzielni będzie wiedziało że to Ty jedziesz, drugie pół będzie myślało że ktoś jedzie #!$%@? moto :-)

Gx
U wroga taki serwis to ok. 1000 euro w ASO, u jakiegoś wolnego strzelca pewnie taniej. W tabeli podane są roboczo godziny, materiały trzeba doliczyć ekstra. Wymianę oleju czy innych płynów ustrojowych powinien ogarnąć każdy mechanik lub dłubacz motocyklowy. Problematyczne są luzy zaworowe i paski, bo to desmo i nie każdy będzie chciał, potrafił to zorbić. A po orientacyjne ceny cześci zamiennych zapraszam na stronę https://www.bike-parts-ducati.com
@mitchumi: No świetna jest, i prowadzi się jak rower, dlatego wygrała po pierwszej jeździe testowej z MT-07, SV650, NC750 i DLem :P

Tylko niestety cena... 55k... Ale już pewnie jest sporo używek na otomoto.