Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #informatyka #programowanie

Drogie mikroby, mam zamiar nauczyć się programować, chciałbym wreszcie stworzyć coś swojego, nie licząc rysunków w paincie...

Za cel postawiłem sobie naukę Pythona w 10 dni, następnie będę chciał napisać jakiś programik który będzie dotyczył wypoka.

Jeżeli nie uda mi się to usuwam konto..

Proszę was o plusiki na zachętę i w komentarzach propozycje programów!

#oswiadczeniezglebiserca #programujzwykopem #usunkonto #usuwam #usuwamkonto #python #nauka #cel ##!$%@?
  • 30
@Wredny_Sczur: daj spokój, szkoda Twojego 1-miesięcznego konta ;P Druga sprawa to, że nie wiem co się wszyscy uwzięli na uczenie się programowania od pythona? Sam go używam ale uważam, że jakbym od niego zaczął się uczyć to miałbym problem z ogarnięciem wielu rzeczy w innych językach.
Tak. "Rusz głową C#", dobra książka dla kogoś kto zaczyna przygodę z progr. Jest tak napisana, że bardzo łatwo można przyswoić wiedzę, ma wiele grafik tłumaczących jak co działa i jest napisana w bardzo luźnej formie.
@Wredny_Sczur: nie jestem wyrocznią więc nie traktuj mojej opinii jako czegoś niepodważalnego. Z tych opisów raczej nie wynika, że jest to najlepszy język do rozpoczęcia przygody z programowanie. Ja mam do pythona klika zarzutów (ale być może całkowicie bezpodstawnych) np. opieranie struktury kodu na wcięciach (można się do tego przyzwyczaić ale mi to męczy wzrok) czy operacje na tablicach (tablica[::-1] - ni cholery nie wiadomo o co chodzi, fajne to jest
@Wredny_Sczur: Odnośnie nauki programowania, to chyba najlepiej, gdybyś poznał C. Potem C++. Potem możesz ogarnąć PHP do jakichś internetowych spraw. Następnie Java, bo tam jest porządna obiektowość. C#, to taka Java od Microsoftu z paroma różnicami, więc też warto się z tym zapoznać, bo jest dość popularnym obecnie językiem. Python jest trochę nietypowym językiem, więc wziąłbym się za niego dopiero po ogarnięciu "klasyki". Po drodze warto też zapoznać się z JavaScript-em